Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 19,90 €
Uzatmalar 19,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 19,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 110,00 €

.us alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Amerika Birleşik Devletlerinin ülkeye özgü Top-Level-Domaini .us domainidir. ccTLD olarak öncelik olarak Amerika Birleşık Devletlerinin vatandaşları ve şirketleri içindir - Amerikada bir tanıdığınız varsa, şahsi .us domainini easyname'de satın alıp kaydetmeniz sorun değildir.

.us domaini Şubat 1985 yılından beri var olup, dünyanın en yaşlı Top-Level-Domainlerinden birisidir. Kaydedilen internet adresleri Amerikan şirketi "NeuStar" tarafından yönetilmektedir.

General Information

Alan adı transferi .us alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .us alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .us alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .us alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .us alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .us alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Neustar, Inc. (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .us alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .us domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.us).

additional Information

Kullanım

Başlangıçta .us domainleri içerik olarak Amerika Birleşik Devletleri ile alakalı olan websiteleri için düşünülmüştür.Satın alma koşulları idari iletişimin Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmasını şart koyuyor, bu sayede .us domaini satın alıp kaydebilmeniz için.

.us ccTLD'li internet sayfaları çok bilinmektedir: Bu hem arama motorları açısından hemde ziyaretçi açısından geçerlidir. Amerikan bölgesinde .com domainleri ve .us domainleri çok sevilmektedirler - bu sayede bu domainler arama motorları sıralamasında üst sıralarda yer almaktadırlar.

ccTLD olan .us internet adresinizi easyname'de satın alıp kaydedetmek istiyorsanız, bir çok avantajanda yararlanabilirsiniz: Sadece bir kaç saniye içinde sipariş işleminiz tamamlanacaktır - verdiğiniz bilgilerin doğrulanması sonucunda domaininizi bir gün içinde hazır hale getiriyoruz.
.us domaininiz'de bu koşullara dikkat etmeniz yeterlidir: En az 3 ve en fazla 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz - özel karakter kullanımı tire haricinde serbest değildir, domain içinde sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainlerde oluşturabilirsiniz.

İstatistik

Özellikle Amerikan bölgesinde .us domaini çok sevilmektedir. Büyük şirketler tarafından ve aynı zamanda özel şahıslar tarafındanda tercih edilmektedir. Yönetiminden sorumlu olan "NeuStar" günlük yaklaşık 1.000 yeni .us domaini kaydedildiğini belirtmektedir - 2009 sonu açıklanan bir istatistik yaklaşık 1,5 milyon kaydedilmiş .us ccTLD'si olduğunu belirtmiştir.

Özel projeleriniz için yada şirketiniz için uygun bir .us domaini bulma ihtimaliniz çok yüksektir. .com domainine oranla daha az yaygın olan .us domainleri yüzünden, istediğiniz internet adresini easyname'de satın alıp kaydedebilirsiniz - bu sayede .com domaini ile aynı seviyede bulunan bir domaine sahip olabilirsiniz. Şahsi domaininizi rahat bir şekilde internet üzerinden easyname'de satın alıp kaydedebilirsiniz - yinede hızlı davranmanızı öneririz, aksi takdirde bir rakibiniz sizden önce istediğiniz internet adresini kapabilir.