Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 29,90 €
Uzatmalar 29,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 29,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 110,00 €

.tv alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.tv domaini Okyanus'ta bulunan ada ülkesi Tuvalunun ülkeye özgü Top-Level-Domainidir. Bu domain 1996 yılında IANA tarafından verilmiştir, o zamandan beri ilgilenen administratörler dünya çapından şahsi .tv domainlerini internet üzerinden satın alıp kaydedebiliyorlar. Aslında bu ülkeye özgü ccTLD yerel şirketlerin internette kendilerini tanıtabilmeleri için düşünülmüştür - ama bu durum artık değişmiştir, çünkü Tuvalu TLD-haklarının satışından güzel bir meblağ elde etmiştir. Ayrıca bu satışdan dolayı ayrı bir posta pulu bile yapılmıştır.

.tv domaini artık dot.tv tarafından yönetilmektedir, VeriSign'a bağlı bir şirket. VeriSign aynı zamanda .com ve .net domainlerindende sorumludur.

General Information

Alan adı transferi .tv alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .tv alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .tv alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .tv alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .tv alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .tv alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Verisign (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .tv alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 3 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .tv domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.tv).

additional Information

Kullanım

İngilzce "Television" kelimesine benzerliğinden dolayı .tv domain adları televizyon kuruluşları tarafından .tv domainlerinin sevilmesine sebep olmuştur - bundan dolayı temsilciler çoğu zaman kendilerine ait .tv domaini satın alıp kaydediyorlar. Aynı zamanda özel şahıslar, şirketler ve iş verenler dünyanın herzerinden uygun satın alma koşullarından dolayı .tv domaininin keyfini çıkarmaktadırlar.

En güzel özelliklerinden birisi ise .tv ccTLD'sinin kaydıdır: easyname'de sipariş işlemi sadece bir kaç saniye içinde hallolur. Bilgilerinizin onayından sonra istediğiniz .tv domainini çoğu zaman sadece bir gün içinde kaydediyoruz. Herhangibi bir ek döküman ve başka bir şahsi bilginiz gerekmeden easyname'de .tv domaini satın alabilirsiniz. Arzu ettiğiniz domain adı için sadece bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: En az 3 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz - özel karakterler, sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainlerde serbesttir.

.tv domaini ülkeye özgü Top-Level-Domain olmasına rağmen, benzer domainler çoğu jenerik sınıfındandır yani gTLD'dir: Bunların arasında .com domaini, .pro gTLD'si ve .info domaini bulunmaktadır.

İstatistik

.tv domainlerinin çok sevilmesinden dolayı bir çok internet adresi çoktan verilmiştir - özellikle china.tv gibi popüler domainler yıllık 100.000 dollar ücreti karşılığında verilmiştir. Tabiki özel şahıslar, şirketler ve kurumlarda uygun fiyata .tv domaini satın alıp kaydedebilirler. İnternet adresi sahipleri arasında tuvaluda ikamet eden kullanıcılarda bulunmaktadır, yanlız 10.000 kişilik nüfusundan dolayı .tv domainleri sahiplerinin büyük kısmı yurt dışından olduğunu kolayca anlayabiliriz.

Uygun bir domain bulma şansı orantılı olarak yinede büyüktür - yanlıy hızlı davranıp istediğiniz internet adresinizni bir an önce satın alıp kaydetmenizi öneririz. Herhangibi bir sorunuzda veya sorununuzda easyname'in müşteri hizmetlerine ulaşabilirisiniz - direk olarak irtibat formu üzerinden yada e-posta yolu ile support@easyname.com adresinden easyname'e ulaşabilirsiniz.