Türkiye Türkiye

.TO alan adı

Resmi ülke alan adı Tonga

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: İngilizce, Okyanusya, Tümü
79,00 €
Yıllık

.to alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Tonga Krallığı, Pasifik Okyanusu'nun güneyinde bulunan bir ada devletidir. Ada Krallığı'na 169 ada ve mercan adası bağlıdır ve yaklaşık 100.000 kişi bu adalarda yaşamaktadır - ve daha fazla .to domaini kaydedilmiş durumdadır. Ülkeye özgü ccTLD'si .to bazı internet siteleri sayesinde ününe kavuşmuştur, bunların bir kısmı medyadanda duyrulmuştur. Bir çok satıcı .com domainlerinin büyük bir kısmı boş olmadığı için, .to domainlerini tercih etmektedirler.

Ülkeye özgü domainler öncelik olarak yerel şirketler veya kişiler için çok uygundur, ulusal bağlantıyı bu şekilde hemen domain aracalığı ile gösterebilinmektedir. Önemli ziyaretçiler ve ulusal alanda çalışan arama motorları tarafından bu ccTLD yüksek değerlendirilip, güzel sonuçlar vermektedir, ama aynı zamanda yurt dışındada .to domainleri sıkça arama motorları sonuçlarında gözükmektedir. Bu durumu internette çok sayıda bulunan .to domainli web sayfalarına bağlayabiliriz, dünya çapında bu domainler çok ilgi görmektedir. Her internet kullanıcısı dünyanın her yerinden, rahat ve güzel koşullara .to domaini satın alıp kaydedebilir. Bu domainlerden sorumlu olan kayıt operatörü "Tonga Network Information Centerdir", kısaca: TONIC.

.to alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .to alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .to alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .to alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .to alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .to alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .to alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 2 yıl maks. 2 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .to alan adının kaydı 2 gün kadar sürebilir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 16 gün öncesidir.

Bir .to alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .to alan adı satın aldığınızda 2 - 26 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.to).

.to alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Uluslar arası alanda .to domainleri diğer domainlere oranla daha çok tercih edilmektedir. Bir çok internet kullanıcısı bir veya birden fazla domaini satın alıp uygun şartlarda kaydedip kullanıyorlar. Satın alma koşullarında herhangibi bir katı kural yoktur. Bu rahat koşullar sayesinde her internet kullanıcısı, nerde yaşadığından bağımsız bir şekilde .to internet adresi satın alıp kaydedebilir.

Herhangibi bir sorunuzda easyname'in müşteri hizmetleri daima yanınızda olacaktır: İrtibat formu üzerinden yada e posta yolu ile support@easyname.com adresine mesajınızı iletebilirsiniz.

easyname size çok cazip fırsatlar sunuyor: .to domaininizi kaydedın ve arama motorları sıralamasında üst sıralara tırmanıp .to domaininizin bilinirliğini arttırın.

İstatistik

İlk olarak 1995 yılında bu Top-Level-Domain tanıtılmıştır - başlangıçta çok az ilgi görmüştür, çünkü Tonga Krallığının bilinir çok az sayıda markası ve sanayisi var olmaktadır. Buna rağmen yurt dışından çok sayıda kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır .to domaini - kaydedilen domainlerin sayısı tavan yapmıştır. Her geçen gün daha fazla şirket ve özel şahıs kendilerine ait .to domaini satın alıp kaydedetmek istemişlerdir.

Kaydedilen .to domainlerinin sayısını bugüne kadar Tonga Krallığı açıklamamıştır. Şirketlerin .to domainini .com domaini ile bir tuttuklarını düşünecek olursak, bir çok .to domaininin kaydedildiğini düşünebiliriz. Bu yüzden istenilen .to domainini bir an önce kaydetmenizi öneririz, yoksa başka biri tarafından arzu ettiğiniz domainin satın alınması an meselesi.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 79,00 €
Yıllık vergi 79,00 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 79,00 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 79,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları