Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 39,90 €
Uzatmalar 39,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 39,90 €
Change of the owner 39,90 €
Modification of domain data 0,00 €

.ru alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Rusya'da diğer ülkelerde olduğu gibi, kendine ait Top-Level-Domainine sahiptir. Söz konusu ülkeye özgü ccTLD .ru 'dur - 1994 yılından beri var olan bu TLD, Domain Registration Center (nic.ru) tarafından yönetilmektedir.

Esas olarak şahıslar ve şirketler .ru domaini satın alıp kaydedebilirler - ulusal veya uluslar arası alan için olmasının herhangibi bir önemi yoktur web sayfanızın. Yabancı pazarlardada .ru domainleri bilinen arama motorlarının sıralamasında yer aldığı görülmektedir.

General Information

Alan adı transferi .ru alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .ru alan adının transferi için bir Authcode gerekli değildir
Alan adı güvenliği .ru alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .ru alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .ru alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .ru alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri RU-Center (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 36 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .ru domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.ru).

additional Information

Kullanım

Ülkeye özgü domainler yerel arama motorlarında ve yerlisi için sundukları avantajlardan dolayı iş adamları ve özel kişiler tarafından kullanılmaktadır. Büyük bir şirketin veya bir özel kişinin kişisel web sitesi olup olmadığının herhangibi bir önemi yoktur. .ru domainleri her an kaydedilebilir - hemen davranmanız lazım, çünkü Rusya pazarında sevilen domainler için inanılmaz rekabet var.

.ru domaini satın alıp kaydetmek için kimlik numaranız ve kimliğinizin kopyası gerekmektedir. Spamciler ve Hackerların rahat şartlardan dolayı Rusya ve Çinde hareket ettiklerinden dolayı, .ru domaini için kaydolma işlemleri oldukça sıklaştırılmıştır. Bu işlemi biraz olsun güçleştiriyor ancak internet kullanıcıların güvenliği için yapılmaktadır - bu ek işlemlerden dolayı içiniz rahat olabilir, .ru domainini satın alıp kaydetmek istediğinizde.
Sorunuzda veya sorunlarınızda easyname ekibi olarak daima yanınızdayız. Bizimle irtibat formu üzerinden yada E-posta yolu ile support@easyname.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Seçtiğiniz domain en az 2 ve en fazla 63 karakter barındırabilir, özel karakterler tire haricinde kullanılamaz. Sadece rakamlardan oluşan yada sayı içeren domainleri kullanmak serbesttir. .ru domainine benzer TLD'ler Slovenyanın .si domaini, Japonyanın ccTLD'si .jp ve en popüler ülkeye özgü ccTLD'lerden biri Almanyanın .de'si.

Mükemmel servis, danışma ve hızlı işlem için gecikmeden bugün karar verin - .ru domaininizi easyname'de satın alıp kaydedin, domain ve hosting konusunda uzman partneriniz.

İstatistik

2010 yılında 2,6 milyondan fazla .ru domaini görülmüştür, hesaplayacak olursak Rusyada yaşayan her 1000 kişi adına 19 .ru domaini kayıtlıdır. Bir çok Avrupa Top-Level-Domainini sayı olarak geride bırakmıştır, bunların arasında Fransanın .fr domaini veya İtalyanın ülkeye özgü ccTLD'si.it.

Var olan zor koşullar yeni domainlerin sayısının çoğalmasını önlesede, Rusyadaki pazar inanılmaz şekilde gelişmektedir. Bu yüzden sevilen domainleri vakit geçirmeden hemen satın almanızı tavsiye ederiz, bu sayede .ru domainin faydalarından uzun vadeli yararlanabilirsiniz.