Türkiye Türkiye

.RO alan adı

Resmi ülke alan adı Romanya

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Avrupa, Tümü
14,90 €
Yıllık

.ro alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Romanyanın ülkeye özgü Top-Level-Domainini .ro domaini oluşturmaktadır. 1995 yılından beri bu ccTLD'yi kaydedebiliyorsunuz, yönetiminden sorumlu olan şirket ise: "Internet Assigned Numbers Authority" (IANA). Teknik yönetimindende sorumlu olan kurum Bükreş merkezli "National Institute for R&D in Informatics" şirketidir.

easyname size şahsi .ro domaini satın alıp kaydetme imkanı sunuyor. Bunun için sadece şahsi ve ek bilgileriniz gerekmektedir. Ardından bir gün içinde domaininizin kaydını tamamlıyoruz - peşinden sitenizin içeriğini doldurmaya başlayabilirsiniz.

.ro alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .ro alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .ro alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .ro alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .ro alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .ro alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .ro alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .ro alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 34 gün öncesidir.

Bir .ro alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .ro alan adı satın aldığınızda 3 - 26 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.ro).

.ro alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Ülkeye özgü bir Top-Level-Domaini olarak .ro domaini Romanyada ikamet eden firmalar veya şahıslar için bir çok avantajı beraberinde getirmektedir. Özellikle Romanya pazarında faliyet göseterenler için .ro domaini çok uygundur, çünkü Romanyadaki arama motorları .ro TLD'sini çok yüksek puanlamaktadırlar ve yerel kullanıcılara bu doğrultuda sıralama göstermektedirler. Sıralamada üst yerlerde bulunmak şirketler için artan ziyaretçi sayısından faydalanmak avantajına kullanmak anlamana gelir - gelirinizi bu sayede yükseltebilirsiniz.

.ro domaininizi çok rahat bir şekilde online olarak satın alıp kaydedebilirsiniz, en az 3 ve en fazla 26 karakter kullanabilirsiniz, ne yazıkki tire haricinde hiç bir özel karaktere müsade edilmemektedir. Sadece rakamlardan oluşan veya sayı içeren domainlere müsade vardır.

.ro domainin satın alma koşulları çok uygundur: İnternet adresinizi kaydettikten sonra, kimlik numaranız ve doğum tarihiniz gerekmektedir. Özel durumlarda şirketlerden vergi numarası ve/veya ticari sicil numarası istenmektedir. easyname ekibi olarak .ro domaininizin kaydında her konuda yanınızdayız. Herhangibi bir sorunuzda yada isteğinizde irtibat formu üzerinden yada E-Mail yolu ile support@easyname.com adresinden bize ulaşabilirsiniz - arzu ettiğiniz .ro domainini satın almanızda daima yardımcı olacağız.

.ro domainine benzer TLD'ler şöyle listelenmektedir: Polonyanın .pl ve Macaristanın .hu domainleri Doğu Avrupa bölgesinde rağbet görenler arasındadır. Belçikanın ccTLDsi olan .be veya İsveçli ccTLD .se Romanyanın Top-Level-Domaini ile bir bağlantısı vardır. Ayrıca Romanya köklenmiş ticari, politik ve kültürel bağlantısından dolayı İsviçre, Avusturya ve Almanya için bir anlam taşımaktadır - bu şekilde diğer ülkelerinde pazarlarına .ro domaini ile hizmet verebilirsiniz.

İstatistik

Ulusal bazda çalışan şirketler tarafından .ro domaini çok sevilmektedir, bir çok firma şimdiden resmi firma sitelerinde bu Top-Level-Domaini kullanmayı tercih etmektedirler. Özel şahıslar ve blogcular Romanyada aynı şekilde .ro domainlerini satın alıp kaydediyorlar, bu şekilde yazı ve bilgi paylaşımında bulunuyorlar.

Arzu ettiğiniz domaini Romanyanın Top-Level-Domainini rahat bir şekilde easyname'de satın alabilirsiniz. Yoğun rekabetten dolayı fazla beklememenizi öneriyoruz, edindiğimiz tecrübeye göre en sevilen internet adresleri çabuk sahiplerini bulmaktadırlar.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 14,90 €
Yıllık vergi 14,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 14,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 59,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları

.al .al 149,00 €
.am Ermenistan 89,00 €
.at Avusturya 14,90 €
.ba .ba 118,00 €
.be Belçika 17,90 €
.ch İsviçre 19,90 €
.co.at Avusturya 14,90 €
.co.nl Hollanda 11,90 €
.co.no Norveç 29,90 €
.co.uk Birleşik Krallık 14,90 €
.com.gr Yunanistan 39,00 €
.com.hr Hırvatistan 34,90 €
.com.pl Polonya 24,90 €
.com.pt Portekiz 39,90 €
.com.ua Ukrayna 29,00 €
.cz Çek Cumhuriyeti 39,90 €
.de Almanya 8,90 €
.dk Danimarka 17,90 €
.es İspanya 19,90 €
.eu Avrupa Birliği 14,90 €