Türkiye Türkiye

.PL alan adı

Resmi ülke alan adı Polonya

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Avrupa, Tümü
24,90 €
Yıllık

.pl alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Polonyanın ülkeye özgü Top-Level-Domaini .pl domainidir. ccTLD olarak özellikle Polonyalı şirketler ve şahıslar tarafından alınmaktadır. Rahat sipariş verme koşulları sayesinde ilgilenen her administratör ve potansiyel alıcı şahsi .pl domaini satın alıp kaydedebilir. 1990 yılında ilk defa .pl domaini tanıtılmıştır - o zamandan beri her şirket ve şahıs tarafından dünya çapında kullanılabilinmektedir. Bu alan adı uzantısı Doğu Avrupa bölgesinde önemli bir rol oynamaktadır, çünkü bölgesel ve uluslar arası arama motorları tarafından oldukça yüksek değerlendirilmektedir.

Bu alan adı uzantısının yönetiminden sorumlu olan kurum Varşova merkezli NASK ("Naukowa i Akademicka Sie? Komputerowa"), namı diğer "Research and Academic Computer Network" dur.

.pl alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .pl alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .pl alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .pl alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .pl alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .pl alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .pl alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Research and Academic Computer Network (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .pl alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 8 gün öncesidir.

Bir .pl alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .pl alan adı satın aldığınızda 2 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.pl).

.pl alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Özellikle Polonyalı şirketler, online portaller ve internet servis sağlayıcıları .pl domainden oldukça faydalanmaktadırlar, çünkü Polonyadaki arama motorlarında güzel sonuçlar elde etmektedirler ve aynı zamanda kullanıcılara Polonya ile olan kültürel, etnik veya ticari bağlantıyı bu şekilde rahatlıkla gösterebilmektedirler. Bu özellikler bir çok webmaster ve administratör tarafından kullanılmaktadır, bu sayede Polonyada sayfalarının reklamını ve ticaretini yapabilmektedirler. Güzel olan: .pl domaini her kullanıcı ve ilgilenen herkes dünya çapından satın alıp kaydedebilir -easyname bu hususda sizin profesyonel partneriniz ve domain, hosting ve internet servisleri ile ilgili her sorularınızda yardımcı olmaktadır.

Rahatlıkla sipariş verebilmeniz easyname'deki en büyük avantajınızdır. Bir kaç saniye içerisinde arzu ettiğiniz internet adresinizi kaydedip satın alabilirsiniz - bilgileriniz doğrulandıktan sonra bir gün içerisinde kaydediyoruz. Seçtiğiniz domain bazı kurallara uymak zorundadır: En az 3 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz alan adınız için, özel karakterler, sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainde kullanabilirsiniz - tabiki easyname seçmiş olduğunuz domainin kurallara uygun olup olmadığını kontrol etmektedir, kaydedip satın almadan önce.

Avrupada .pl domainine benzer domainler şöyle sıralanmaktadır: Bunların arasında İsveçin .se domaini, İspanyanın .es domaini ve Çek Cumhuriyetinin .cz domaini bulunmaktadır.

İstatistik

Özellikle Polonyalı şirketler ve şahıslar için oluşturduğu bu artı özelliklerden dolayı, en cazip, en etkili domainlerin büyük bir kısmı verilmiş durumdadır. Bu sebepten dolayı .pl Top-Level-Domainlerinizi bir an önce satın alıp kaydetmenizi öneriyoruz, bu sayede rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olacaksınız. Kaydedilen domainler hakkında, .pl domaininin yönetiminden sorumlu olan NASK net bilgi vermemektedir. Uluslar arası alanda .pl domainleri çok sevilmektedir - özellikle Doğu Avrupadaki alanda .pl domaininin yanı sıra .cz domaini ve Slovenyanın .si ccTLD'si önemli yer edinmektedirler.

Herhangibi bir soruda easyname müşteri hizmetleri daima yanınızda olacaktır. Sorunuzu veya isteğinizi bize ilteişim formu aracılığı ile yada direk olarak Mail yoluyla support@easyname.com adresine gönderebilirsiniz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 24,90 €
Yıllık vergi 24,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 24,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 24,90 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları

.al .al 149,00 €
.am Ermenistan 89,00 €
.at Avusturya 14,90 €
.ba .ba 118,00 €
.be Belçika 17,90 €
.ch İsviçre 19,90 €
.co.at Avusturya 14,90 €
.co.nl Hollanda 11,90 €
.co.no Norveç 29,90 €
.co.uk Birleşik Krallık 14,90 €
.com.gr Yunanistan 39,00 €
.com.hr Hırvatistan 34,90 €
.com.pl Polonya 24,90 €
.com.pt Portekiz 39,90 €
.com.ua Ukrayna 29,00 €
.cz Çek Cumhuriyeti 39,90 €
.de Almanya 8,90 €
.dk Danimarka 17,90 €
.es İspanya 19,90 €
.eu Avrupa Birliği 14,90 €