Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 15,90 €
Uzatmalar 15,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 15,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 110,00 €

.org alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.org domaini 1985 yılından beri var olan bir Top-Level-Domainidir. Aslında ticari amacı olmayan kurumlar için tasarlanmıştır. .org domaini jenerik Top-Level-Domaini grubundan bir domaindir, jenerik - yani açıklayıcı anlama gelmektedir, .org kısaltması TLDnin amacını, hangi yönde kullanıldığını açıkça göstermektedir. Herhangibi bir sipariş verme koşulu olmamasından dolayı .org için, her webmaster ve administratör dünyanın her yerinden internet adresini satın alıp kaydedebilir.

.org domainleridn Public Interest Registry şirketi sorumludur, Afilias tarafından yönetilen ve ayrıca .mobi ve .info domainlerindende sorumludurlar.

General Information

Alan adı transferi .org alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .org alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .org alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .org alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .org alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .org alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Public Interest Registry (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .org alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 31 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .org domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.org).

additional Information

Kullanım

.org domaini yazılım projeleri veya open source programları tarafından sıkça kullanılmaktadır - Linux ve Firefox örneğin ikiside .org domaini kullanıyorlar bedava ürünleri için.

.org domaini kayıtları için herhangibi bir engel bulunmadığı için, her kullanıcı dünyanın her yerinden .org TLDli internet adresi satın alıp kaydedebilir. easyname size bu konuda her türlü yardımı sunacaktır - herhangibi bir sorunuzda yada isteğinizde bize müşteri hizmetlerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz: Mesajınızı doğrudan irtibat formu üzerinden yada E-Mail olarak support@easyname.com adresine yollayabilirsiniz.

.org domaininizi satın alıp kaydetmeden önce, bir kaç kurala dikkat etmeniz gerekmektedir: 3 veya en fazle 63 karakter kullanabilirsiniz - özel karakterlerin yanı sıra domainin içinde sayıda kullanabilirsiniz. Sadece rakamlardan oluşan .org Top-Level-Domaini oluşturmanızda serbesttir.

.org alan adı uzantısı jenerik Top-Level-Domain grubuna dahil olduğu için, bu grupta buna benzer başka domainler de bulabilirsiniz: Bunların arasında mobil içerikler için olan .mobi domaini veya .info domaini bulunmaktadır. Almanyanın .de ve İsviçrenin .ch ülkeye özgü ccTLDleri gTLD olan .org domainine yakınlıkları ile bilinmektedir.

İstatistik

Uluslar arası alanda .org domaini en sevilen jenerik Top-Level-Domainlerden birtanesidir. Yaklaşık 10 milyon kayıtlı domain ile bu .org TLDni .de domaininin hemen arkasındadır. Net olarak .org domaini şu veya bu ülkede daha çok kullanılıyor diyemiyoruz - ama her türlü bu Top-Level-Domaini uluslar arası alanda çok kullanılmaktadır, kurumlar ve administratörler Avusturalyadan, Japonyadan, Bolivyadan, Uruguaydan, Türkiyeden, Almanyadan, Avusturyadan, İsviçre ve bir çok değişik ülkeden web projeleri için .org domainine güvenmektedirler.

Sizde şahsi .org domaininizi easyname'de satın alıp kaydedin - size mükemmel bir servis, uygun koşullar ve hızlı, basit bir işlem süreci sunuyoruz.