Türkiye Türkiye

.NAME alan adı

Uluslar arası bir alan adıdır (gTLD)

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Uluslar arası, Top Genel Alan Adları, Tümü
11,90 €
Yıllık

.name alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.name domaini bir jenerik Top-Level-Domainidir, kısacası gTLD. Bu domainin özelliği, TLD'nin adı sayesinde hemen bir alaka kurabilmeniz - .name domaini sayesinde ziyaretçileriniz, bir name domaininde bulunduklarını anlayacaklardır, çoğu zaman sanatçılar, aileler ve şahıslar tarafından kullanılan domaindir, bu sayede kendi isimlerini veya takma adlarının tanıtımını yapabilmektedirler. Daha çok özel şahıslar için olan bu TLD, dünyanın her tarafından ilgilenen her internet kullanıcısı tarafından satın alınıp kaydedilebilinir - herhangibi bir engel yoktur sipariş edebilmek için.

.name domainlerinin yönetiminden ise VeriSign sorumludur, aynı şekilde .com ve .net domaininin administratörlüğüde bu şirkete aittir. .name domainini 1995 yılından beri satın alıp kaydedebiliyorsunuz.

.name alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .name alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .name alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .name alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .name alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .name alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .name alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Verisign (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .name alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 31 gün öncesidir.

Bir .name alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .name alan adı satın aldığınızda 1 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.name).

.name alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Özellikle aileler, sanatçılar yada özel şahıslar için .name domaini çok uygundur. Şahsi bilgilerinizi kendinize ait websitenizde uygun bir adres altında sunabilirsiniz - sanatçılar, köşe yazarları ve yazarlar takma adlarını kaydedip, eserlerini ve referanslarını sunabilirler. Domainler ikinci ve üçüncü seviyede kaydedilebilinir. Aileler kendilerine ait E-Mail adreslerini yada websitelerini yapabilirler - mesela bu örnekdeki gibi: john@doe.name yada www.john.doe.name

.name domaininizin sentaksı aslında önad.soyadı.name olarak belirlenmiştir - artık ama başka domainlerde satın alıp kaydedebilirsiniz. Bunun için en az bir ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Özel karakterlr, tireler, sayılar ve sadece rakamlardan oluşan domainler tabii ki kullanabilirsiniz. easyname'de arzu ettiğiniz domaini hızlı ve rahat şekilde online satın alabilirsiniz: Saniyeler içerisinde internet adresinizi kaydediyoruz - ve bir gün içinde bütün bürokratik işlemlerin ardından websitenizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

.name domainine benzer TLDler genelde jenerik Top-Level-Domainlerdir. Bunların arasında bir zamanlar şebeke servis sağlayıcıları için olan .net domaini, başlangıçta belirli iş grupları için düşünülen .pro domaini ve VeriSigin tarafından yönetiln .info domaini bulunmaktadır.

İstatistik

Şüphesiz .name domaini egzotik Top-Level-Domainlerden birtanesidir ve bu yüzden neredeyse kullanıcı sayıları ile ilgili bir bilgi yoktur. Bir çok aile, sanatı ve özel şahıslar .name domainlerini almışalrdır: Eğer sizde aileniz için .name domaini satın alıp kaydetmek istiyorsanız, acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

Her konuda olduğu gibi, bu konudada easyname seve seve size yardımı olacaktır, domaininizi satın alıp kaydedebilmeniz için. Herhangibi bir sorunuzda, şikayetinizde yada isteğinizde müşteri hizmetlerimize irtibat formu üzerinden yada doğrudan support@easyname.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 11,90 €
Yıllık vergi 11,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 11,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları