Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 39,90 €
Uzatmalar 39,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 39,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.lc alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.lc domaini Saint Lucianın ülkeye özgü resmi Top-Level-Domainidir. Yaklaşık 174.000 kişi bu küçük ülkede yaşamaktadır, konum olarak Doğu Karayip Denizinde bulunmaktadır. 1991 yılında ilk defa bu ülkeye özgü Top-Level-Domaini tanıtılmıştır, o zamandan beri kaydedilen domainlerden NIC.lc sorumludur - .lc domaini ayrıca Porto Riko Üniversitesi tarafından sponsor edilmektedir.

Neredeyse hiç bir sipariş verme koşulu yoktur .lc domaini için - yani neredeyse her ilgilenen basit ve rahat bir şekilde şahsi domainini easyname üzerinden satın alıp kaydedebilir. Herhangibi sorunuzu support@easyname.com adresine gönderebilirsiniz - müşteri hizmetlerimiz seve seve sorunuzla ilgilenip size dönecektir.

General Information

Alan adı transferi .lc alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .lc alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .lc alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .lc alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .lc alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .lc alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .lc alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .lc domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.lc).

additional Information

Kullanım

.lc domaini en egzotik alan adı uzantılarından birisidir, kullanım alanı genel olarak Karayip bölgesi ile sınırlıdır. Özellikle Saint Lucia da bulunan şirketler ve şahıslar, Karayip bölgesinde bulundukları faliyetlerden dolayı .lc domainine güvenmektedirler.

Saint Lucianın resmi alan adı uzantısına sizde sahip olmak istermisiniz? Dünyanın her yerindeki internet kullanıcısı ve webmaster şahsi .lc domainini artık arzu ettikleri projeler için satın alıp kaydedebiliyorlar. Profesyonel olarak bir şirketin sitesinimi yapıyorsunuz ya da yenilikçi bir şeymi planladınız: .lc domaini size Belizenin .bz domaini yada Hondurasın .hn domaini gibi fikirleriniz için büyük bir alan sunmaktadır.

Şahsi domaininiz seçiminde 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Domainin içinde sayılar ve tireler kullanabilirsiniz, aynı zamanda sadece sayılardan oluşan domainde kullanabilirsiniz. Özel karakterler ne yazık ki serbest değildir.

İstatistik

Adanın büyüklüğünü göz önünde bulundurursak, az sayıda internet kullanıcısının .lc domainini satın alıp kaydettiğini düşünebiliriz. Daha çok ülkeye özgü bir domaindir, özel olarak o bölgede popüler olan. Eğer ticari, kültürel yada etnik bir bağlantınız varsa Saint Lucia ile, size tavsiyemiz şirketiniz için .lc domainini satın alıp kaydetmeniz.