Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 69,00 €
Uzatmalar 69,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 69,00 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.la alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.la domaini Laosun ülkeye özgü Top-Level-Domainidir - Güney Doğu Asyanın denize kıyısı olmayan tek ülkedir. Özellikle özel şahıslar ve şirketler tarafından .la domaini kullanılmaktadır - ama daha çok Los Angelesli ve Latin Amerikalı administratörler tarafından amacının dışında kullanılmaktadır. Çinin .cn, Viyetnamın .vn, Kamboçyanın .kh ve Taylandın .th domainleri ile beraber Güney Doğu Asya bölgesindeki alan adı uzantıların çoğunu oluşturmaktadırlar.

1996 yılından beri ilgilenen her administratör vantandaşlığının önemi olmadan, ikamet ettiği yere bağımsız bir şekilde şahsi .la domainlerini satın alıp kaydedebiliyorlar. Kaydedilen .la domainlerinden sorumlu olan "LA Names Corporation" şirketidir.

General Information

Alan adı transferi .la alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .la alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .la alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .la alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .la alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .la alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri TLD Registrar Solutions (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .la alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .la domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.la).

additional Information

Kullanım

Bir çok ülkeye özgü Top-Level-Domainler gibi, Laos için olan domainde amacı dışında kullanılmaktadır. .la domaininin durumunda örneğin Los Angelesli veya Latin Amerikalı webmasterler, ziyaretçiler ile bölge arasında bağ kurabilmek adına bu alan adını kullanmaktadırlar. "L.A." bu durumda Los Angeles'in yada Latin Amerikanın kısaltaması olarak kullanılıyor. Genel olarak yurt dışında kullanılan .la domainlerinin sayısı ülke içerisinde kullanılan internet adreslerinden daha fazladır.

easyname size şahsi .la domaininizi satın alıp kaydedebilmeniz için bir çok avantaj sunmaktadır: Siparişiniz sadece bir kaç saniyenizi almaktadır, sadece sizin şahsi bilgileriniz gerekmektedir - ek bir döküman vermeniz gerekmiyor. Verdiğiniz bilgilerin kontrolünden sonra, arzu ettiğiniz .la domainini bir gün içinde kaydediyoruz. Tabii ki, domaininizin sipariş koşullarına uygun olup olmadığınıda kontrol ediyoruz: 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz, sayı, tire ve sadece rakamlardan oluşan domain kullanımıda serbesttir. Özel karakter kullanımı ne yazık ki mümkün değildir.

Domain seçiminizde müşteri hizmetlerimiz seve seve yanınızda olacaktır, herhangibi sorunuzda, arzunuzda bize ulaşabilirsiniz: Bunun için bize irtibat formu üzerinden yada E-Mail yolu ile support@easyname.com adresine mesajınızı gönderebilirsiniz - sizinle bir an önce irtibata geçip sorunuzun çözülmesi için elimizden gelen herşeyi yapacağız.

İstatistik

Şüphesiz .la domaini en egzotik Top-Level-Domainlerinden bir tanesidir. Bir çok şirket Laos ile olan kültürel, ticari ve etnik bağlantısından dolayı .la domaini satın alıp kaydediyorlar, ulusal olarak ziyaretçilerin, ilgilenenlerin, müşterilerin ve arama motorlarının karşısında en uygun şekilde durabilmek için. Amacı dışında kullanıldığından dolayı kaydedilen domainlerin sayısı oldukça fazladır - kaydedilen .la domainleri hakkında alan adından sorumlu olan şirket vermemektedir.

.la domaini ile ilgileniyorsanız sakın vakit kaybetmeyin, bir an önce internet adresinizi satın alıp kaydetmenizi öneririz. Bu şekilde rakipleriniz tarafından domainin alınmasını önlemiş olursunuz.