Türkiye Türkiye

.JP alan adı

Resmi ülke alan adı Japonya

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Asya, Tümü
99,00 €
Yıllık

.jp alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Japon websiteleri sıkça .jp ccTLDnini kullanmaktadırlar - 1986 yılında tanıtılıp "Japan Registry Services Co., Ltd." şirketi tarafından yönetilmektedir. Alan adı uzantısı olarak özellikle Japonyadaki şirketler ve şahıslar tarafından ilgi görmektedir.

Ülkeye özgü domain (ccTLD: "Country Code Top-Level-Domain") olarak .jp domainleri şirketlere ve özel şahıslara bir çok avantaj sunmaktadır: Özellikle arama motorları sıralamasında ccTLD olan .jp Japon ve Asya bölgesi için çok uygundur, çünkü bu alan adı uzantısı çok popülerdir. Bundan dolayı .jp TLD domainleri Japonyada ve dünya çapında çok yaygındır.

.jp domainini sadece Japonya vatandaşı kişiler satın alıp kaydedebilmektedirler, easyname bu konuda internet kullanıcılarına Japonyada ikamet etmeden .jp domaininin kaydını sağlamaktadır. Bunun için mütevelli servisimizden yararlanabilirsiniz: Arzu ettiğiniz domaini Japonyadaki bir vekilimiz adına kaydetmekteyiz - bu sayede .jp domaininin getirdiği bir çok avantajdan faydalanıp, internet adresinizin tüm kontrolünü sahip oluyorsunuz. easyname .jp domainizi satın alabilmeniz için bütün kolaylıkları sağlamaktadır!

.jp domainini oluşturur iken bir kaç kurala ve koşula dikkat etmeniz gerekmektedir, satın alıp kaydedebilmeniz için: Toplam 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz, özel karakterle izin verilmemektedir. Domainin içinde sayıların yanı sıra, sadece rakamlardan oluşan domainde kullanabilirsiniz.

Şahsi .jp domaininizi rahat bir şekilde online olarak easyname'de satın alıp kaydedebilirsiniz. Mütevelli servisimiz hakkındaki sorularınızı tabii ki müşteri hizmetlerimize iletebilirsiniz: Sorunuzu irtibat formu üzerinden ya da E-Mail yolu ile support@easyname.com adresine gönderebilirsiniz.

.jp alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .jp alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .jp alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .jp alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .jp alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .jp alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .jp alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 2 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .jp alan adının kaydı 1 saat sürmektedir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 20 gün öncesidir.

Bir .jp alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .jp alan adı satın aldığınızda 3 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.jp).
Yerleşim yeri Yönetimsel iletişim, şurada ikamet etmelidir:
  • Japonya

.jp alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Arzu ettiğiniz domainleri iki seviyede kaydedebilirsiniz: .jp domaininin birinci seviyedeki geleneksel kaydolma işlemi ve ikinci seviyede domain siparişi mümkündür. Ayrıca şirketler için .co.jp, tüzel kişiler için .or.jp, idareler için .go.jp ve okullar ve ana okuları için .ed.jp domainleri mevcuttur.

Bir çok Japon şirket .jp domainini tercih etmektedir, ulusal alanda çalışan şirketler için kurduğu avantajlardan dolayı. Benzer alan adı uzantıları ise Çin Halk Cumhuriyetinin ülkeye özgü ccTLDsi .cn veya Hint Okyanusunun .io dur.

İstatistik

Japonyanın ülkeye özgü Top-Level-Domaini özellikle Japon şirketler tarafından sevilmektedir. Çok sayıda farklı branşlardan ünlü firmalar .jp domainini tercih etmektedir. 2012 yılının Ocak ayında 1,25 milyondan fazla .jp domaini kaydolmuştur - bu artış büyük olasılıkla devam edicektir, çünkü Japonya teknoloji alanında en önde ülkelerden birisidir, bu yüzden yakın zamanda bir çok güzel domain sahibini bulacaktır.

Şahsi .jp domaininizi online easyname üzerinden satın alıp kaydedebilirsiniz. Sadece bir kaç saniyer içerisinde sipariş işleminiz tamamlanacaktır. Ardından yapılan kontrollerden sonra internet adresiniz kısa süre içinde online olacaktır. Herhan gibi bir sorunuzda müşteri hizmetlerimize support@easyname.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 99,00 €
Yıllık vergi 99,00 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 129,00 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 159,00 €
Yediemin servisi 9,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları