Türkiye Türkiye

.IT alan adı

Resmi ülke alan adı İtalya

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: İtalyanca, Avrupa, Tümü
17,90 €
Yıllık

.it alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

İtalyanın ulusal domain pazarında ülkeye özgü ccTLD .it'yi tercih etmektedir - 1987 senesinden beri .it domaini verilmektedir. Kaydedilen .it domainlerin sorumlusu IIT-CNR kurumudur. Ulusal şirketler ve şahısların yanı sıra, uluslar arası faliyet gösteren bilişim teknolojisi sektöründeki firmalarda .it domainini tercih etmektedirler.

Şahsi domaininizi rahat bir şekilde online olarak easyname üzerinden satın alıp kaydedebilirsiniz. Kısa bir süre içinde .it internet adresinizi hazırlayıp, sizin sitenizin içeriğini doldurma imkanı veriyoruz. Özel şahıs ya da firma - easyname bütün kullanıcılara bir çok farklı servis sunmaktadır, arzu edilen .it domainini satın alabilmeniz için.

.it alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .it alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .it alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .it alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .it alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .it alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .it alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Registro.it (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .it alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 18 gün öncesidir.

Bir .it alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .it alan adı satın aldığınızda 3 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.it).
Yerleşim yeri Sahip, şurada ikamet etmelidir:
  • Avrupa Birliği
  • Hırvatistan

.it alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Ülkeye özgü domain olan .it Domaini İtalya sınırları içerisinde çok sevilmektedir. Şirketler ve özel şahıslar bu Top-Level-Domaini seçmektedirler, İtalyanca içerikli ulusal websitelerini yapabilmek için. Bunların yanı sıra .it domaini bazi uluslar arası bilişim teknoloji firmaları tarafından amacının dışında kullanılmaktadır, alan adı uzantısının İngilizce information technology kelimesini çağrıştırdığı için.

.it domaini çok rahat bir şekilde kaydedilebilinmektedir: Domaininizi almak istediğiniz zaman, Avrupa Birliği vatandaşı olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir - özel şahıslar ayrıca vergi yada pasaport numaralarını göstermek zorundadır. Bunun dışında sipariş verme koşulları oldukça rahattır: Domain siparişinizin hızlı işlemi sayesinde arzu ettiğiniz domainin kaydolması çok kolaydır. Herhangibi bir sorunuz ya da probleminiz varsa, easyname uzman ekibi olarak her konuda yanınızdayız. İrtibat formu üzerinden yada Mail yolu ile support@easyname.com adresine mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.

İnternet adresiniz en az 3 veya en fazla 63 karakter barındırabilir, tire haricinde hiç bir özel karakter kabul edilmemektedir. Sadece sayılardan oluşan domainler ya da domain isminizin içinde sayı kullanabilirsiniz.

Bu domaine benzer domainler ise coğrafi açıdan yakın olan domainlerdeir. Avusturyanın .at domaini, Fransanın ccTLD .fr ve İspanyanın .es domaini İtalyanın .it domainine yakınlıkları ile bilinir.

İstatistik

Avrupa çapında .it domaini çok tutulmaktadır. Ulusal alanda çalışan şirketler gibi uluslar arası internet servisi sunan firmalar da bu ccTLDi tercih etmektedirler. 2010 yılının ortalarında yaklaşık 2 milyon kayıtlı .it domaini olduğu belirtilmiştir - bu durumda İtalyada her 1000 kişinin yaklaşık 33 .it Top-Level-Domaini bulunmaktadır.

Uluslar arası alanda ülkedeki kişi başına kaydedilen domainlere bakıldığında .it domaini Fransız .fr domaininin ve ABDnin .us Domaini önünde bulunmaktadır.

Eğer azru ettiğiniz domaini bulduysanız, o halde hemen kaydedip satın almanızı öneririz, çünkü özellikle Bilişim Teknolojisi sektöründe .it domainleri çok sevilmektedir. Bazı popüler internet adresleri çoktan verilmiş durumda, ama yinede bir çok domain henüz kaydedilmemiştir. Hemen .it domaininizin kaydolup olmadığına bakın ve fazla geciktirmeden satın easyname'den şahsi adresinizi satın alın.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 17,90 €
Yıllık vergi 17,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 19,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €
Tekrar oluşturma 75,00 €
Yediemin servisi 25,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları

.ch İsviçre 19,90 €
.si Slovenya 22,90 €
.al .al 149,00 €
.am Ermenistan 89,00 €
.at Avusturya 14,90 €
.ba .ba 118,00 €
.be Belçika 17,90 €
.co.at Avusturya 14,90 €
.co.nl Hollanda 11,90 €
.co.no Norveç 29,90 €
.co.uk Birleşik Krallık 14,90 €
.com.gr Yunanistan 39,00 €
.com.hr Hırvatistan 34,90 €
.com.pl Polonya 24,90 €
.com.pt Portekiz 39,90 €
.com.ua Ukrayna 29,00 €
.cz Çek Cumhuriyeti 39,90 €
.de Almanya 8,90 €
.dk Danimarka 17,90 €
.es İspanya 19,90 €