Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 15,90 €
Uzatmalar 15,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 15,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 110,00 €

.info alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.info domaini jenerik bir domaindir. Bu domain türü genel bir terim ile alakalıdır, bu durumda .info domaini bilgi veren kurumlarla. Aslında jenerik Top-Level-Domainleri (gTLD) çok sevilmektedir, çünkü alan adı uzantısının içinde kendinden açıklayıcı bir element bulunmaktadır.

.info TLDsine yakından bakacak olursak: 2001 yılında bu Top-Level-Domaini ilk defa tanıtılmıştır, kaydedilen internet adresleri Afilias Limited tarafından yönetilmektedir, aynı zamanda .mobi domainini ve .pro domainini de yönetmektedirler. Arzu edilen .info domaini her internet kullanıcısı tarafından hiç bir engel olmadan satın alınıp kaydedilebilinir, herşeyden bağımsız bir şekilde.

General Information

Alan adı transferi .info alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .info alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .info alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .info alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .info alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .info alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Afilias (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .info alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 31 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .info domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.info).

additional Information

Kullanım

Aslında gTLDler (jenerik Top-Level-Domain) bilgi veren servisler için açıklayıcı bir alan adı uzantısı olarak yapılmıştır. Sipariş koşullarının kolaylaştırılmasından dolayı, artık her internet kullanıcısı .info domaini satın alıp kaydedebiliyor. Özellikle Seyahat acenteleri ve bir konuda bilgli sunan kurumlar tarafından .info domainine talep vardır. Bir çok parti, gazete, magazin ve perakendecilerde .info domainini seçmektedirler, ziyaretçileri ek bir sayfaya yönlendirebilmek için.

Eğer şahsi .info domaininizi satın alıp kaydedebilmek için bir kaç seçenek sunulmaktadır: İnternet adresiniz 3 veya en fazla 63 karakterden oluşabilir, özel karakter veya sadece rakamlardan oluşan karakter kullanabilirsinz. Sipariş işlemi easyname'de sadece bir kaç saniye sürmektedir - ondan sonra .info domaininizi bir gün içerisinde kaydediyoruz.

.info alan adı uzantısına benzer başka bir kaçtane jenerik Top-Level-Domainleri bulunmaktadır: .name domaininin yanı sıra, Afilias tarafından yönetilen .mobi domaini ve şirketleri temsil eden .biz domaini, Mikronezyaya özgü .fm domaini ve ABDnin .us domaini

Herhangibi bir sorunuzu seve seve cevaplayacağız: İrtibat formu üzerinden yada support@easyname.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İstatistik

Özellikle bilgi veren servislerde .info domaini çok sevilmektedir - bunu kaydedilen domainlerin sayısı açıkça göstermektedir. 2011 yılının başında DENIC 7,5 milyondan fazla kaydolan .info domainini söylemiştir: Bu durumda bu TLD en sevilen 4. gTLDdir. Giderek daha çok kullanıcı internet adresini birinci yada ikinci domain olarak satın alıp kaydediyor: Bilinen şirketler .info TLDlerini bir çok durumda ziyaretçilerine ek bir kapıdan ağırlayabilmek için kullanmalarının aksine, orta durumdaki online şirketler jenerik Top-Level-Domain sayesinde açıkça bilgi dolu bir içerik sunduklarını belirtmek istiyorlar.

Sizde şahsi .info internet adresinizi satın alıp kaydedin - size önerimiz bir an önce domaininizi satın almanız, yoksa başka birisine kaptırabilirsiniz.