Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 39,90 €
Uzatmalar 39,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 39,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.im alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Man Adasın ülkeye özgü ccTLDsi .im domainidir, adada yaklaşık 85.000 kişi yaşamaktadır. Ada İrlanda denizinde İrlanda ve Büyük Britanya arasındadır. 1996 yılından beri bu TLD var olup, bu domainden sorumlu olan Man Adası devletidir. Anlık mesajlaşma (instant messaging) servislerine bağından dolayı çok sevilmektedir.

Man Adasıyla hiç bir şekilde coğrafi bağlantısı olmayan bir çok şirket tarafından şu anda kullanılmaktadır. Daha çok Avrupalı, Avustralyalı ve ABDli şirketler tarafından .im domainleri tercih edilip, ürün pazarlamalarında kullanılmaktadır.

General Information

Alan adı transferi .im alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .im alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .im alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .im alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .im alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .im alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Domicilium (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .im alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 6 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .im domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.im).
İletişim uygulama Sahip, Teknik iletişim ve Yönetimsel iletişim şu iletişim tiplerine uygun olmalıdır:
  • Kuruluş / Organizasyon

additional Information

Kullanım

Aslında .im domaini sadece Man Adasında ikamet eden şirketler, şahıslar ve kuruluşlar için ülkeye özgü bir TLD olarak planlanmıştır, ulusal bir internet adresi satın alıp kaydedebilmleri için. Anlık mesajlaşma servislerine artan ilgiden dolayı, .im domaini amacının dışında kullanılmaya başlayıp ulusal alan yerine uluslar arası websitelerinin alan adı uzantısı konumuna gelmiştir, özellikle anlık mesajlaşma servisi ana işi olan şirketler için.

Bu arada dünya çapında her internet kullanıcısı özel sipariş taleplerine tabi tutulmadan .im domaini satın alıp kaydedebilir. easyname bu konuda tecrübeli partneriniz olarak daima yanınızda olacaktır - ister .im domaini satın alın ister başka bir tane TLDni kaydedin.

Buna benzer domainler .fm domaini yakınlarda bulunan ülkerden birinin ccTLDsi. Ayrıca Almanyanın .de domaini, Fransanın .fr domaini, Büyük Britanyanın .gb.net domaini veya Avrupa Birliğinin .eu domaini benzer domainlerden birisidir.

Eğer şahsi .im domaininizi satın alıp kaydetmek istiyorsanız, sipariş etme kurallarını bilmenizde fayda var. 3 veya en fazla 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz, tire haricinde özel karaktere müsade edilmiyor. Ama tabii ki sadece rakamlardan oluşan bir domain kullanabilirsiniz.

İstatistik

Öğrenmiş olduğunuz üzere .im domainleri daha çok Anlık Mesajlaşma Servisleri tarafından amacı dışında kullanılmaktadır. Bu yüzden Man Adasında yaşayanların sayısından daha çok domain sayısı var olmaktadır. Gelecek zamanda bu .im domainini sayısının çoğalacağını söyleyebiliriz.

Şahsi .im internet adresinimi satın almak istiyorsunuz? Ozaman hızlı olun ve domaininizi easyname'de kaydedin, çünkü siz kaydetmezseniz başka biri eder. easyname'in mükemmel müşteri hizmetlerini, oldukça uygun ve adil şartlarını domain satın alma işleminizde tercih edin.