Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 89,00 €
Uzatmalar 89,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 89,00 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.hm alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.hm domaini egzotik alan adı uzantılarından birtanesidir: 1997 yılının Temmuz ayından beri var olmaktadır ve Heard Adası ve McDonald Adalarının resmi Top-Level-Domainidir. 1947 senesinden beri Adalar Avusturalyaya bağlıdır, Avustralya kıtasına 3.800 km uzak olmasına rağmen. Heard Adası ve McDonald Adalarında yaşayan kimse yoktur, o yüzden ulusal kullanımda söz konusu değildir.

Buna göre dünyadaki her internet kullanıcı kendine ait .hm domaini satın alıp kaydedebiliyor. Kaydedilen domainler Avusturalya merkezli olan "HM Domain Registry" şirketi tarafından yönetilmektedir.

General Information

Alan adı transferi .hm alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .hm alan adının transferi için bir Authcode gerekli değildir
Alan adı güvenliği .hm alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .hm alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .hm alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .hm alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .hm alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 14 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .hm domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.hm).

additional Information

Kullanım

Belirttiğimiz gibi Heard Adası ve McDonald Adalarında yaşayan kimse yoktur, bu yüzden .hm domainleri sadece yabancı internet kullanıcıları tarafından farklı projeler için kullanılmaktadır. .hm domaini açıkçası egzotik ve bir okadar da az kullanılan Top-Level-Domainlerden birisidir, şirketler tam da bu durumdan faydalanıp şahsi .hm Top-Level-Domaini ile internet adreslerini satın alıp kaydedebilirler.

Şahsi .hm internet adresinizi satın alıp kaydetmek istiyorsanız, internet adresi seçiminde bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: Sadece 3 veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz, sadece rakamlardan oluşan ya da domainin içinde sayılar kullanabilirsiniz. Özel karakterler ne yazık ki serbest değildir.

Bu domaine benzer domainlerden birisi .gs domainidir, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları ait olan - benzerliği nüfus açısındandır, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adalarının nüfusu Heard Adası ve McDonald Adalarına oranla iki kişi fazladan oluşsada.

İstatistik

.hm domaini egzotik alan adı uzantılarından birtanesidir, daha çok yenilikçi ve yeni web projelerinde kullanılmaktadır. Ama yakın zamanda tutulan ve sevilen bir domain haline gelmeyecek anlamına gelmez bu Top-Level-Domaini, o yüzden .hm domaininizi bir an önce easyname'de satın alıp kaydetmenizi öneriyoruz.