Türkiye Türkiye

.GS alan adı

Resmi ülke alan adı: Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: İngilizce, Antarktika, Okyanusya, Tümü
49,90 €
Yıllık

.gs alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.gs domaini Güney Georgia ve Güney Sandwich Adalarının ülkeye özgü Top-Level-Domainidir. Adalar Güney Atlantikte bulunup Birleşik Krallık'a bağlıdır. Güney Georgia ve Güney Sandwich Adalarının nüfusu sadece iki kişiden oluşmaktadır, ara sıra turistler, bilim adamları ve araştırmacılara rastlamak mümkündür. Bir .gs domainini her internet kullanıcı, webmaster ve administratör dünyanın her yerinden satın alıp kaydedebilir.

Kaydedilen .gs domainlerinin yönetimi "Atlantis North Ltd." şirketine aittir, .gs domainleri sadece ikinci seviyede satın alıp kaydedilebilinir. .gs domaini Afganistanın .af Domaini, Christmas Adasının .cx domaini, Norfol adasının .nf ve Moğolistanın .mn domaini ile "CoCCA" (Council of Country Code Administration) kurumunun üyesidir.

.gs alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .gs alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .gs alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .gs alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .gs alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .gs alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .gs alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 5 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .gs alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 6 gün öncesidir.

Bir .gs alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .gs alan adı satın aldığınızda 2 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.gs).

.gs alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Ulusal alanda kullanımı açıkçası 2 kişilik nüfusu ile oldukça sınırlıdır. Bu yüzden neredeyse bir bütün .gs domainler yurt dışından kaydedilip kullanılıyor - örneğin popüler URL kısaltma servisleri, "URL Shortening Services" tarafından.

Dünyanın her yerindeki internet kullanıcaları adil sipariş verme koşullarından dolayı Top-Level-Domain olan .gs domainini satın alıp kaydedebiliyor. Özellikle kanıt, belge ve herhangibi bir vesika gerekmemektedir. easyname'in müşteri hizmetleri size sipariş aşamasında her türlü yardımı sağlayacaktır - irtibat formu üzerinden ya da E-Mail yolu ile support@easyname.com adresimize mesajınızı ulaştırabilirsiniz.

easyname'den .gs domainini satın alıp kaydetmeden önce bir kaç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Domain adı için iki veya en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Özel karakterler ne yazık ki kullanılamıyor, sayılar ve tire internet adresiniz içerisinde kullanabilirsiniz. Bu şartların yerine getirilip getirilmediğini tabiki .gs domaini easyname'den satın alınıp kaydedilmeden önce kontrol ediliyor.

İstatistik

Güney Georgia ve Güney Sandwich Adalarında yaşayan sadece deniz subayı Pat Lurcock ve eşi bayan Sarah'da olsa, kayıtlı olan domainlerin sayısı oldukça fazladır. .gs domainlerine aşırı ilgi olmadığından dolayı, bir çok cazip ve güzel internet adresleri hala alınılabilinir - bu durumdan daha çok URL kısaltma servisleri faydalanıyor, bu sayede yeni servisler sunuyorlar.

Şahsi .gs domaininizi easyname üzerinden online olarak sipariş edebilirsiniz - sadece bir kaç saniye içerisinde siparişiniz tamamlanmış olacaktır, bilgilerinizi inceledikten sonra arzu ettiğiniz domainin kaydı bir gün içinde hallolacaktır. Hemen ardından websitenizin içeriğini doldurmaya başlayabilirsiniz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 49,90 €
Yıllık vergi 49,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi hariç) 49,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları