Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 17,90 €
Uzatmalar 17,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 17,90 €
Change of the owner 17,90 €
Modification of domain data 0,00 €

.dk alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.dk domaini Danimarkanın ülkeye özgü domainidir (ccTLD). 14 Haziran 1987 tarihinden beri bu alan adı uzantısı var olmaktadır - en eski domainlerden birisidir. .dk Top-Level-Domaini ile kaydedilen internet adresleri DK Hostmaster tarafından yönetilmektedir.

.dk domaini özel şahıslar, şirketler ve kurumlar için dünya çapında ilgi çekicidir, çünü her internet kullanıcısı ve administratör şahsi .dk domaini satın alıp kaydedebilir. Sadece dernekler için vergi numarası belirtme kuraları vardır bir .dk domaini satın alıp kaydedebilmek için.

General Information

Alan adı transferi .dk alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .dk alan adının transferi için bir Authcode gerekli değildir
Alan adı güvenliği .dk alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .dk alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .dk alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .dk alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri DK Hostmaster A/S (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 5 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .dk alan adının kaydı bir gün kadar sürebilir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 41 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .dk domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.dk).
İletişim uygulama Teknik iletişim ve DNS iletişimi şu iletişim tiplerine uygun olmalıdır:
  • Özel kişi

additional Information

Kullanım

Özellikle Danimarkada .dk domainleri çok sayıda kullanılmaktadır: Danimarkalı firmalar ve özel şahıslar bu Top-Level-Domainini kullanıp, Danimarka ile olan kültürel, ticari ve etnik bağlantılarını bu sayede gösterbilmektedirler. Ülke içinde .dk domaini çoğunlukla projeler için kullanılmaktadır. Bunun sebebi: Danimarka içerisinde .dk domainleri arama motorlarında üst sıralarda yer almasıdır, çünkü Danimarkalılar için en önemli alan adı uzantısı durumundadır.

Eğer kendi şahsi .dk domainini satın alıp kaydetmek istiyorsanız, bir kaç şeye dikkat etmeniz lazım: 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz. Sadece rakamlardan oluşan domainler kullanabilirsiniz. Özellikle Danimarkada olan özel karakterleride kullabilirsiniz - bunların arasında: æ, ø, å, ö, ä, ü, ve é bulunmaktadır. Buna karşı Alman alfabesinde bulunan ünlüler kullanılamıyor. İskandinav komşu ülkelere ve Almanyaya olan yakınlığından dolayı bu alan adına yakın domainler bulabilirsiniz: Hem Alman .de domaini hem de Norveç .no.com domaini bunlardan sayılır.

Belirttiğimiz gibi dünyanın her yerinden internet kullanıcıları .dk domaini satın alıp kaydedebilmektedir. Dernekler ek olarak vergi numaralarını belirtmek zorundadır. Kendi Nameserverinizi kullanmak istiyorsanız, bir sorun değildir: Müşteri hizmetlerimize support@easyname.com adresine bir mesaj gönderin, ya da irtibat formu üzerinden de bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzla hemen ilgilenip size yardımcı olacağız.

İstatistik

Danimarka İskandinavyanın güneyinde ve Almanyanın kuzey sınırında bulunmaktadır. Yaklaşık 5,5 milyon kişi yaşamaktadır ve toplam yüzölçümü yaklaşık 43.100 km²'dir. Temmuz 2012 tarihinde yaklaşık 1,2 milyon .dk domaini verilmiştir, beş yıl içerisinde kaydedilen internet adreslerinin sayısı neredeyse ikiye katlanmıştır.

Size .dk domaininizi mutlaka en kısa sürede satın alıp kaydetmenizi öneriyoruz, çünkü Danimarkalı şirketler ve şahıslar bu Top-Level-Domaininin inanılmaz potansiyelini keşfetmiş durumda.