Türkiye Türkiye

.CX alan adı

Resmi ülke alan adı: Christmas Adası

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Çince, Asya, Tümü
89,00 €
Yıllık

.cx alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Hint Okyanusunda bulunup, aynı zamanda Avustralya'ya bağlı olan Christmas Adalarının ülkeye özgü ccTLD'si .cx domainidir. Adada yaklaşık 1.400 kişi yaşamaktadır, dünya çapında kaydedilen .cx domainlerin sayısı adadaki nüfus sayısından oldukça yüksektir.

Başlangıçda ülkeye özgü bu Top-Level-Domain adada yaşayan halk ve iş yapan firmalar için düşünülmüştür. Ama bir çok yabancı firma .cx domainin gücünü ve popülaritesini fark edip ccTLD'i tercih etmişlerdir.

Eğer kendinize ait şahsi .cx domainini satın almak veya kaydetmek istiyorsanız, easyname'de farklı imkanlarınız bulunmaktadır: İlk olarak uygun bir domain adı gerekmektedir - 2 ile 63 karakter sayısı uzunluğu arasında olmalı. Tire haricinde özel karakter kabul edilmiyor, internet adresinizin içinde sayılar veya sadece rakamlardan oluşan adres kullanabilirsiniz. easyname kaydolma işlemini sadece saniyeler içerisinde yapıyor - bu sayede yeni domaininize sadece bir kaç gün içinde dünyanın her yerinden herkes ulaşma imkanına sahip olmaktadır.

Coğrafi açıdan .cx domainine yakın olan ülkeler arasında - örneğin Hint Okyanusuna ait olan ülkeye özgü ccTLD .io veya Laos'un ccTLD'si .la bulunmaktadır.
Bu bölgeden başka domainler satın alıp ve kaydedip, ek ziyaretçi kaynağı elde edip, arama motorlarında üst sıralara tırmanıp sitenize giriş çıkışları arttırabilirsiniz.

.cx alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .cx alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .cx alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .cx alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .cx alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .cx alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .cx alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri CoCCA Registry Services (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 5 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .cx alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Bir .cx alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .cx alan adı satın aldığınızda 2 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.cx).

.cx alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Christmas Adalarında az sayıda faliyet gösteren ulusal şirketlerden daha çok yabancı webmasterler .cx domaini kullanıp, site işletmektedirler. Arama motoru optimizasyonu açısından bu bir çok avantajı beraberinde getirmektedir: Artık .cx domainleri yurt dışındada üst sıralarda görülmektedir - başka ulusal domainler artık .cx domainleri için rekabet oluşturmamaktadır.

Her kullanıcı şahsi .cx domainini satın alıp kaydedebilir - hiç bir sipariş koşulu yada kısıtlama yoktur. Uygun koşullardan dolayı bir çok kişi .cx domainlerinin avantajlarını kullanmaktadır.

İstatistik

Yaklaşık 1.400'lük nüfusu ile Christmas Adaları açıkca çok küçük bir ülkedir - .cx domaini satın alıp kaydeden kullanıcılar sayesinde, internet dünyasında ccTLD olan bu domain bir büyük haline gelmiştir. "Christmas Island Internet Administration" tarafından kaydedilen domainler yönetilmektedir - bu kuruluş kullanıcı sayısı hakkında açıkca bigi vermemektedir. Farklı alanlardan bir çok teşkilatın .cx domainini kullandığını göz önünde bulundurursak, kayıtlı olan internet adreslerinin adadaki nüfusdan kat ve kat daha çok olduğunu tespit edebiliriz.

Kendinize ait .cx domaini satın alıp kaydetme kararı aldıysanız, easyname en doğru adres! İnternet adresinizi saniyeler içerisinde kaydedip internet dünyası ile güvenilir bağlantı kurmanızı sağlıyoruz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 89,00 €
Yıllık vergi 89,00 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi hariç) 89,00 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları