Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 39,90 €
Uzatmalar 39,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 39,90 €
Change of the owner 79,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.com.pt alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

com.pt domaini Portekiz'in ülkeye özgü bir Sub-Level-Domainidir. "Commercial" kelimesinin kısaltması olan"com" ve Portekiz'in ülke kodu olan "pt" kombinesi sayesinde oldukça anlamlı alan adı uzantısı oluşmuştur, özellikle de Portekiz'li şirketler tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda özel şahıslar için de bir com.pt domaini satın alıp kaydetmek serbesttir. Şirketler için KDV kimlik numarası, ve özel şahıslar için ise kimlik numarası gereklidir, istenilen domaini kaydedebilmek için.

Kaydedilen com.pt domainleri Portekiz'in ülkeye özgü Top-Level-Domainlerin de olduğu gibi "Assis Neven Guerreiro" tarafından yönetilmektedir.

General Information

Alan adı transferi .com.pt alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .com.pt alan adının transferi için bir Authcode gerekli değildir
Alan adı güvenliği .com.pt alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .com.pt alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .com.pt alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .com.pt alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 5 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .com.pt alan adının kaydı 3 gün kadar sürebilir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 34 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .com.pt domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.com.pt).

additional Information

Kullanım

Özellikle istenilen .pt domainini başkası tarafından alındı ise, Portekiz'li şirketler için com.pt domaini satın almanın kesinlikle faydası vardır, bu şekilde Portekiz'le ticari bağlantılarını gösterebilirler. Arama motoru optimizasyonu açısındanda bu Sub-Level-Domainini kaydetmek mantıklıdır.

Domaininizi oluştururken 3 ile 63 karakter sayısı arasında karakter kullanabilirsiniz. Tabii ki de sayı ve tire de kullanabilirsiniz internet adresinizin içerisin de, sadece sayılardan oluşan domainler oluşturulabilinir. Özel karakter kullanımı com.pt domainin de yasaktır.

Sorunsuz bir şekilde daha fazla domain satın alıp kaydetmek istermisiniz? com.pt domainine ek olarak İspanya'nın .es domaini veya Avrupa Birliğinin Top-Level-Domaini olan .eu uzantısı - ve de İtalya'ya has olan .it domaini sizin için ilgi çekici olabilr.

İstatistik

Şu anda Portekiz'de yaklaşık 500.000 .pt domaini kaydedilmiş durumdadır, ve her geçen gün de artmakdadır. Sadece geçen 6 ay içerisinde yaklaşık 80.000 yeni domain kaydedilmiştir. Bunun küçük bir kısmını com.pt domainleri oluşturmakta, ama yine de bu sayılar ülkeye özgü olan .pt domaini ile onunla bağlantılı olan Sub-Level-Domainleri ile aynı potansiyeline olan güveni göstermektedir.