Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 34,90 €
Uzatmalar 34,90 €
Transfer (yıllık vergi hariç) 34,90 €
Change of the owner 34,90 €
Modification of domain data 34,90 €

.com.hr alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

com.hr domaini, Brezilya'ya ait olan com.br uzantısı gibi, resmi ülkeye özgü Sub-Level-Domainidir - Hırvatistan Cumhuriyetine aittir. .hr domainine bağlı olup 1993 yılından beri mevcuttur ve CARNet operatörü tarafından yönetilmektedir. Bu Sub-Level-Domain daha çok şirketler için uygundur, çünkü 'commercial' kısaltması olan "com" ve Hırvatistanın ülke kodu 'hr' ile kombinedir - bu sayede ziyaretçiler sayfanın ticari bir eğilimi olduğunu hemen anlayabilmektedirler.

.com.hr domainini satın alıp kaydedebilmek için neredeyse hiç bir şart veya talep yoktur - böylelikle dünyanın her yerinden internet kullanıcıları şahsi Hırvat com.hr domainine sahip olabilirler.

General Information

Alan adı transferi .com.hr alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .com.hr alan adının transferi için bir Authcode gerekli değildir
Alan adı güvenliği .com.hr alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .com.hr alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .com.hr alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .com.hr alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 2 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .com.hr alan adının kaydı 2 gün kadar sürebilir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 32 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .com.hr domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.com.hr).

additional Information

Kullanım

Daha öncede belirtildiği gibi com.hr domaini Hırvat şirketl için oldukça ilgi çekicidir: Bu alanda nasıl kullanıldığının önemi çoktur. Ama aynı zamanda yabancı şirketlerde com.hr domaininden faydalanabilirler, özellikle de Hırvatistan ile ticari bir ilişki halinde iseler. Rahat koşullardan dolayı her özel şahıs ve şirket tarafından kendilerine ait bir com.hr domainini easyname'de satın alıp kaydedebilirsiniz. Domaininizi oluştururken size 3 ile 63 karakter sayısı arasında karakater kullanma hakkı verilmiştir - domaininizin içerisinde sayı ve tire kullanabilirsiniz ama özel karakter ne yazıkki müsade edilmemektedir.

Alternatif olarak geniş ve kapsamlı olan easyname'in portföyünde diğerlerinin yanında Avrupaya özgü olan eu.com domainini, İsviçrenin resmi Top-Level-Domaini olan .ch uzantısını ve de Macaristanin .hu domainini bulabilirsiniz - bütün uzantıları bizde sorunsuz şekilde online gerçek zamanlı satın alıp kaydedebilirsiniz.

İstatistik

Şu an yaklaşık 81.000 domain resmi Hırvat Top-Level-Domaini olan .hr ile kaydedilmiştir. Bunun yüzde 15'ini com.hr domaini oluşturmakta - mutlak sayı olarak aşağı yukarı 12.500 tane com.hr domaini kaydedilmiştir. Gelecek için olan öngörüler oldukça olumludur, nitekim Hırvatistan ve çevresindeki komşu ülkelerde internete erişim oldukça yayılmaktadır. Bu nedenle, domainizi çabuk satın alıp kaydetmeniz önerilir.