Türkiye Türkiye

.CO.UK alan adı

Birleşik Krallık için Toplevel alan adı.

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: İngilizce, Avrupa, Top Ülke Alan Adları, Tümü
14,90 €
Yıllık

.co.uk alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Birleşik Krallığın ülkeye özgü Top-Level-Domaininin özelliği, ilgilenen her kullanıcının sadece Third-Level-Domaini satın alıp kaydedebilmesidir. Seçenekler arasında özellikle şirketler için olan co.uk domaini, ayrıca özel şahıslar için olan me.uk domaini, kamu kurumları ve kuruluşlar için olan org.uk bulunmaktadır. Bir .co.uk domaini satın alıp kaydetmenin hiç bir ek bürokratik engeli yoktur: Sadece Third-Level-Domaini kaydedebileceğinizi bilmeniz yeterlidir. easyname sadece sizin bilgilerinizi kullanıp, istediğiniz domaini hızlı ve rahat şekilde gerçek zamanlı kaydedecektir.

Şahsi co.uk domainizi oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar: Sadece 3 ile 63 karakter sayısı arasında karakter kullanabilirsiniz, bunun yanı sıra sayılar ve tirelerde barındırabilirsiniz. Özel karakterler ne yazık ki serbest değildir, ama onun yerine sadece rakamlardan oluşan bir domain serbesttir.

.co.uk alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .co.uk alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .co.uk alan adının transferi için bir Authcode gerekli değildir
Alan adı güvenliği .co.uk alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .co.uk alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .co.uk alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .co.uk alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Nominet (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .co.uk alan adının kaydı bir gün kadar sürebilir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 6 gün öncesidir.

Bir .co.uk alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .co.uk alan adı satın aldığınızda 3 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.co.uk).

.co.uk alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Bir co.uk domaini görüldüğü gibi ticari eğilimi olan bir domaindir: Bu yüzden özellikle Britanyalı şirketler veya Britanya ve Kuzey İrlanda ile kültürel, ticari bağlantısı olan şirketler kaydedip şahsi co.uk domainlerini satın alıyorlar. Kaydedilen co.uk domainlerinin büyük bir bölümünün Britanya'da kaydedildiğini var sayabiliriz, çünkü co.ok domaini arama motoru optimizasyonu (SEO) bakımından ve web sayfasının ziyaretçileri için bir çok avantaj barındırmakta: Uluslar arası bakımdan arama motorları co.uk domainlerini, dünya çapında en sevilen domainlerden birisi olduğu için, daha çok önemsiyor. Ziyaretçilerde hemen büyük olasılıkla ingilizce içeriği olan ve aynı zamanda ticari yönelimi olan bir web sitesi olduğunu anlıyorlar.

Domain, Hosting ve Web servislerinde easyname sizin uzman ortağınız. Bize her zaman mesaj yollayabilirsiniz: Bir sorunuzda, isteğiniz veya şikayetinizde bizim iletişim formumuzu kullanabilirsiniz veya bize doğrudan support@easyname.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Britanya'lı firmalar ve özel şahıslar co.uk domainin yanı sıra birkaç başka alternatifden yararlanıp bir İngiliz domaini satın alıp kaydedebilirler: gb.net domaini ve gb.com domaininin yanı sıra jenerik .com Top-Level-Domaini ve .org domaini büyük ilgi görmektedir.

İstatistik

Kasım 2011'de açıklanan bir araştırmaya göre co.uk domaininin çok yaygın olduğu tesbit edilmiştir: 9,8 milyondan fazla kayıtlı domain ile co.uk domaini dünyada en sevilen 4 Top-Level-Domainden birisidir.

1985 yılında Birleşik Krallığın Top-Level-Domaini tanıtılmıştır. Britanya'lı şirket Nominet yetkili operatör olarak hizmet vermektedir. co.uk domaini hakkında daha fazla servis ve bilgiyi yetkili şirketin websitesinde www.nic.uk sayfasında bulabilirsiniz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 14,90 €
Yıllık vergi 14,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi hariç) 14,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 49,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları