Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 29,90 €
Uzatmalar 29,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 29,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 150,00 €

.co.no alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

co.no domaini Subdomaindir ve Norveçin ülkeye özgü birtane Top-Level-Domainini .no uzantısı ile oluşturmaktadır - geleneksel Norveç Top-Level-Domaininden sorumlu olan Registry Norid yerine bu Subdomain Hollandalı şirket CoDNS B.V tarafından yönetilmektedir.

General Information

Alan adı transferi .co.no alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .co.no alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .co.no alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .co.no alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .co.no alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .co.no alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 6 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .co.no domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.co.no).

additional Information

Kullanım

Özellikle Norveçin .no domain kaydolma işlemi oldukça güçtür, çünkü dağıtımından sorumlu olan operatör satın alma koşullarının uygulanmasına çok önem vermektedir. Bu durumda .no domaini sadece Norveçte ikamet eden bir şahısa yada tüzel kişiye verilebilyor, ayrıca fiyatlarda uluslar arası ortalamanın oldukça üstündedir. Buna karşı co.no domaininin katı kuralları yoktur: Genel olarak ilgilenen her kişi şahsi internet adresini bu subdomain ile satın alıp kaydedebilir. Bu fark yüzünden Norveç domainlerinin kaydı bir çok kayıt operatöründe kargaşaya yol açmıştır.

Bu subdomain Norveçli Registry Nordun koşullarını yerine getiremeyen özel şahıslar ve şirketler için ve alternatif arayanlar için çok uygundur. İnternet adresi seçiminizde en az 3 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz, sayılarda kullanabilirsiniz, özel karakter kullanımı serbest değildir. Ama isterseniz sadece rakamlardan oluşan domainde kullanıp satın alıp kaydedebilirsiniz.

İstatistik

Şu an yaklaşık 580.000 .no domain kaydedilmiş durumda. Bunların arasında co.no domainleride bulunmakta. Bu Third-Level-Domainin özellikle Norveç ve İskandinav bölgede çok tutulmaktadır, ama İskandinavya ile bağlantısı olan şirketlerde bu domainden faydalanabilirler. Özellikle .no domaini rettınden sonra bu Third-Level-Domain Danimarkanın .dk domaini ve İsveçin .se domaini yanı sıra güzel bir alternatif oluşturuyor. Bu konu ile herhangibi bir sorunuzu müşteri hizmetlerimize veya support@easyname.com e-posta adresimize iletebilirsiniz - sorunuzla hemen ilgilenip, en kısa sürede size dönülecektir.