Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 11,90 €
Uzatmalar 11,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 11,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 150,00 €

.co.nl alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

co.nl domaini bir Subdomaindir ve Hollandanın ülkeye özgü bir Top-Level-Domainini oluşturur. 1996 yılından beri .nl domaini Stichting Internet Domeinregistratie Nederland, kısacası: SIDN, kurumu tarafından yönetilmektedir. Ama Subdomain için Hollandalı şirket CoDNS B.V. sorumludur, bu yüzden Third-Level-Domaininin yönetimi ile Hollandanın .nl domaini ile bir bağlantı yoktur.

General Information

Alan adı transferi .co.nl alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .co.nl alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .co.nl alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .co.nl alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .co.nl alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .co.nl alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 6 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .co.nl domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.co.nl).

additional Information

Kullanım

Hem Hollandalı .nl domaini hemde co.nl domaini ilgilenen her webmaster ve administratör tarafından dünyanın her yerinde sayısız proje için kaydedilebilinir. Ne firmanın, ne de sizin ikametgahınızın Hollandada bulunması gerekmemektedir, bu Third Level Domaini satın alıp kaydedebilmeniz için. İstatistikler .nl domaininin geçen yıllarda yükseliş içinde olduğunu göstermektedir ve Avrupada şu an üçüncü sırada bulunmaktadır. Bu yüzden bir çok cazip internet adresi sahiplerini bulmuştur: CoDNS tarafından yönetilen Third Level Domain bu durumda ilginç bir alternatif oluşturmaktadır, Hollandaya olan bağlantıyı gösterebilmek için.

Domain kaydınızda en az 3 ve en fazla 63 karakter kullanabilirsiniz. Bunun içinde sayılar bulunuabilir, ancak özel karakter kullanımı malesef mümkün değildir. Arzu ederseniz sadece rakamlardan oluşan domain satın alıp kaydetmenizde mümkündür - bu radyo sunucuları için çok idealdir.

İstatistik

Ağustos 2012'de .nl domaininin 5 milyonluk kayıt barajı kırılmıştır, bu domainlerin bir kısmını co.nl domainleri oluşturmaktadır. Third-Level-Domainlerin kaydı ile ilgili net bir sayı açıklanmamıştır, Hollandanın Top-Level-Domainine olan benzerliğinden dolayı bu subdomainin Hollanda ve çevresinde hızlı bir şekilde yayılacağına inanıyoruz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili herhangibi bir sorunuz varsa, easyname müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. support@easyname.com adresinden e-posta yolu ile bizimle irtibata geçebilirsiniz.