Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 14,90 €
Uzatmalar 14,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 14,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.co.at alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

co.at domaini Avusturya resmi domaininin bir ek uzatmasıdır. Çoğunlukla firmalar ve ticari kuruluşlar içindir - ama ilgilenen her internet kullancısı ve administratör dünyanın her yerinden satın alıp kayıt işlemini yapabilir. Domainin içindeki "co" ticari bir eğilimi ve "AT" ise Avusturya ülke kodunu simgelemekte.

Kurumunuz için co.at domaini satın alıp kaydetmek istiyorsanız, domain seçiminde bir kaç şeye dikkat ediniz: Bir ve 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz, özel karakterler ve sayıda bulundurabilirsiniz domaininizin içinde. Sadece rakamlardan oluşan domaininizide easyname'de kaydedip satın alabilirsiniz.

General Information

Alan adı transferi .co.at alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .co.at alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .co.at alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .co.at alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .co.at alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .co.at alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri nic.at GmbH (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .co.at alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.
After not timely announcement of the extension or termination of a .co.at domain, the domain is automatically returned to the registry.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .co.at domain may be between 1 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.co.at).

additional Information

Kullanım

co.at domainlerinin ticari alandaki eğiliminden dolayı neredeyse hiç bir özel şahıs tarafından kullanılmamaktadır. Özellikle merkezi Avusturya'da olan firmalar ve Avusturya ile bağlantısı bulunan yabancı firmalar co.at domaini satın alıp kaydediyorlar, bu sayede Avusturya'da faliyet gösterdiklerini belirtebiliyorlar.

co.at domainin yanı sıra Avusturya bölgesinde kullanılan bir başka Second-Level-Domain, tabi easyname'de satın alıp kaydedebileceğiniz: or.at domaini, bu domain daha çok kuruluşlar ve kamu kurumlarına yöneliktir. Başka benzer domainler ise coğrafi açıdan Avusturya etrafındaki bölgelerde bulabilirsiniz: İsviçre'nin .ch domaini ve deİtalya'nın .it domaini co.at domainine yakın domainlerdir.

1$s size co.at domainin kayıt işleminde bir çok avantajı sunmaktadır: En yeni en modern teknoloji sayesinde domaini gerçek zamanlı kaydedip satın alabiliyoruz. Kesinlikle domaininizi kullanabilmek için uzun süre beklemenize gerek yok. En kısa süre içinde bütün gerekli bilgileri alıp, sitenizin çalışmalarıyla başlayabilirsiniz.

İstatistik

İlk olara .at domaini hakkında bir kaç bilgi verelim: Ülkeye özgü Avusturya için olan .at Top-Level-Domaini 1988 senesinde tanıtılmıştır. Kayıt işlemlerinden sorumlu olan kurum Avusturya Salzburg merkezli nic.at'dir. Henüz 1997 yılında katı sipariş verme kuralları kaldırılmıştır: O zamandan beri .at domaini, co.at domaini ve or.at domaini sevilip tutulmaktadır. Bu zamana kadar toplam 33.000 co.at domaini dağıtılmıştır.

Sorun veya sorularınızda daima easyname'in müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz: Size co.at domaini satın alıp kaydetmenizde yardımcı olacağız. Mesajınızı irtibat formu aracılığı ile yada E-Mail yolu ile support@easyname.com adresine yollayabilirsiniz.