Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 44,90 €
Uzatmalar 44,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 44,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.cn.com alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

cn.com Çin Halk Cumhuriyetinin resmi bir Ülke Domainidir. Kaydedilen domainler Londra merkezli CentralNic tarafından yönetilmektedir. .cn domaininde olanın tam aksine cn.com domaininde neredeyse hiç bir sipariş verme koşulu veya bir sınırlama yoktur. İlgilenen her internet kullanıcısı dünyanın her yerinden cn.com domaini satın alıp kaydedebilir.

Böylelikle arzu edilen .cn domainini bulamayan Çinli şirketler için bu domain bir hayli ilgi çekici durumda. Çince anlamayan kişiler içinde cn.com domaini uygun ve yeterlidir.

General Information

Alan adı transferi .cn.com alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .cn.com alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .cn.com alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .cn.com alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .cn.com alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .cn.com alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .cn.com alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .cn.com domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.cn.com).

additional Information

Kullanım

cn.com domainleri Britanyalı CentralNic operatörü tarafından verilmektedir, aynı zamanda eu.com domaini, uk.com domaini, uk.com domaini ve .com domainleri içinde yetkili olup yönetmektedirler. cn.com Sub-Level-Domaini ile Britanyalı operatör ek bir uzantı kurup Çin Halk Cumhuriyetinin ticari pazarını kaplamış durumda.

Hem Çinli sirketler hemde herhangibi bir başka ülkede bulunan şirketler sorunsuz bir şekilde cn.com domaini satın alıp kaydedebiliyorlar. Bu sayede Çin Halk Cumhuriyeti ile ticari bağlantınız olduğunu gösterebilirsiniz. Sadece domain oluşturma kurallarını dikkate almanız yeterlidir, onun haricinde başka bir şart yoktur. cn.com domaininizi kaydedip satın almadan önce, kurallara bir göz atalım:
Sipariş verirken 3 ile 63 karakter arasında seçim yapabilirsiniz, özel karakterler, sayılar ve sadece sayılardan oluşan bir domain oluşturabilirsiniz.

İstatistik

Şu anda yaklaşık 3,5 milyon .cn domaini kaydedilmiş durumda, 2008 ile 2010 yılları arasında sıkılaştırılan satış politikası yüzünden kaydedilen domainlerin sayısı oldukça düşmüştür. cn.com domainlerinin potansiyelleri tamda bu noktadadır, liberal satış politikası ve bağımsız Britanyalı operatör sayesinde cn.com domain sahiplerine alan adı şekillendirme konusunda neredeyse hiç bir sınırlandırılma konulmamaktadır. easyname size arzu ettiğiniz domaini satın alıp kaydetme konusunda memnuniyetle yardımcı olacaktır: Herhangibi bir sorunuzda bize mesajınızı bu adrese support@easyname.com iletebilirsiniz.