Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 79,00 €
Uzatmalar 29,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 79,00 €
Change of the owner 69,90 €
Modification of domain data 30,00 €

.cn alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti .cn domaini sayesinde, çok sevilen ülkeye özgü bir Top-Level-Domainine sahiptir. Özellikle Çin pazarında faliyet gösteren şirketler tarafından çok sevilmektedir. Kaydedilen domainler "China Internet Network Information Center" operatörü tarafından yönetilmektedir.

Ne yazık ki bu Top-Level-Domainini her internet kullanıcısı satın alıp kaydedemiyor - 2009 yılından beri sipariş verme koşulları değiştirilmiştir ve böylelikle .cn domainini satın alıp ve kaydetme hakkı sadece domain sahibi, administratörü ve iletişimi Çin'de, Hongkong'da veya Makao'da olan şirketlere verilimiştir. easyname size mütevelli servisimizi kullanma imkanıda veriyor - sizin istediğiniz .cn domainini Çin Halk Cumhuriyetinde bulunan vekilimiz adına kaydediyoruz. Bu şekilde katı kuralları olmasına rağmen .cn domainin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Şahsi .cn domainini kaydedip satın almak istiyorsunuz, ama easyname'in mütevelli servisi hakkında sorularınızmı var? Müşteri hizmetlerimiz seve seve sizin sorularınızı cevaplayacaktır - bize irtibat formu üzerinden yada e-posta yolu ile support@easyname.com adresine mesajınızı iletiniz.

General Information

Alan adı transferi .cn alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .cn alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .cn alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .cn alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .cn alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .cn alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .cn alan adının kaydı 14 gün kadar sürebilir.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 18 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .cn domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.cn).

additional Information

Kullanım

.cn alan adı uzantısı özellikle Çin'li şirketler tarafından çok sevilmektedir, ülkeye özgü Top-Level-Domaini sayesinde ulusal Çin pazarı ile bağlantılarına vurgu yapmaktadırlar. Çin Halk Cumhuriyetinin yüksek nüfusu yüzünden çok talep görmektedir, ayrıca yerel arama motorları tarafından .cn domainine büyük önem verildiği gibi, bir çok internet kullanıcısınada hitap edilebilinmektedir. Ocak 1990'dan beri administratörler .cn domaini satın alıp kaydedebiliyorlar - Top-Level-Domainin uzun zamandan beri var olmasından dolayı oldukça ün salmıştır, bundan arama motorlarının faydalandığı gibi internet kullanıcılarıda faydalanmaktadırlar.

Şahsi .cn internet adresinizi satın alabilmeniz için bir kaç şartlara uymanız gerekmektedir: Size 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim hakkı sunulmaktadır. Özel karakter kullanamazsınız, ama sadece sayılardan oluşan bir domain oluşturma hakkınız vardır.

Özellikle Asya bölgesinde .cn domaini ile bağlantısı olan bölgelere özgü Top-Level-Domainleri (ccTLDs) bulunmaktadır: Örneğin Japonya için olan .jp domaini veya Taiwan için olan .tw domaini gibi.

İstatistik

Dünya çapında .cn domaini yükselmeyi hedefleyen ve en çok kullanılan ülkeye özgü Top-Level-Domainlerden birisidir. Amerikan .com domaini ve Alman .de domaininin yanı sıra .cn domaini Çinli şirketlerin çok sayıda olmasından dolayı çok sevilmektedir. 2008 yılında ilk defa Çin'in Top-Level-Domaini Alman ccTLD'sini geçip 12 milyon kaydedilmiş domain sayısına ulaşmıştır - yanlız katı kurallardan dolayı kaydedilen internet adreslerinin sayısı tekrar düşmüştür.

Katı sipariş verme kurallarından dolayı bir çok cazip internet adresi alıcısını bekliyor. easyname size mütevelli servisi sayesinde istediğiniz domaini basit ve rahat bir şekilde kaydetme hizmeti sunmaktadır - sorularınızı müşteri hizmetlerimize support@easyname.com adresine iletebilirsiniz