Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 99,00 €
Uzatmalar 99,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 99,00 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.cm alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Ocak 1995'den beri var olan Orta Afrika'da bulunan Kamerun'un resmi ülkeye özgü Top-Level-Domaini .cm domainidir. Kaydedilen domainler o zamandan beri Kamerun'da bulunan "Cameroon Telecommunications" şirketi tarafından yönetilmektedir.

Neredeyse hiç bir koşul yoktur, bu sayede dünyadaki her internet kullanıcısı kendine ait .cm domainini satın alıp kaydedebilir.

General Information

Alan adı transferi .cm alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .cm alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .cm alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .cm alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .cm alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .cm alan adı sadece rakamlardan oluşabilir

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 5 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .cm alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .cm domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.cm).

additional Information

Kullanım

Kamerun'da şirketler gibi şahıslarda kendilerine ait .cm domaini satın alıp kaydediyor, bu sayede ulusal bağlantıya vurgu yapabiliyorlar. Yurt dışındada .com domaini sevilmektedir: Arzu edilen .com domainini alamayan Ticari kuruluşlar için .cm domaini çok güzel bir alternatif oluşturmakta. Diğer yandan bir çok kişi internet kullanıcıların yazım hatalarından faydalanıyor, çünkü .com yerine sıkça .cm yazılabiliniyor.

Domain adı seçiminde size 2 ile 63 karakter sayısı arasında seçim hakkı sunuluyor, sadece sayılardan oluşan domainde kullanablilrsiniz, ama özel karakterlerden vaz geçmek zorundasınız. Alternatif Top-Level-Domain olarak easyname'in sunduğu seçenekler arasında Mauritius Cumhuriyetine özgü olan .mu domaini, Seyşel'lere ait olan .sc domaini ve Güney Afrika'ya özgü .za.com domaini bulunmaktadır.

Kişisel .cm domainini satın alıp kaydetmek istermisiniz? Ozaman profesyonel domain ve hosting ortağınız olarak easyname 'i seçin. Domaininizi gerçek zamanlı ve uygun koşullarda kaydediyoruz. Ürünlerimiz veya servisimiz hakkında sorunuzmu var? İrtibat formu üzerinden yada e-posta yolu ile support@easyname.com adresine bize mesajınızi iletin - sorunuz ile en hızlı şekilde ilgilenip cevap vereceğiz.

İstatistik

Ne yazık ki Kamerunda'ki kayıt işlemlerinin yapıldığı merkezden kaydedilen domainler hakkında net bir sayı açıklanmamıştır. Bir çok internet kullanıcısının .cm domainini .com domainine alternatif olarak kullandığını düşünürsek, ilerleyen zaman içerisindede webmasterlerin kendilerine ait .cm domainini satın alıp kaydedeceklerini söyleyebiliriz.