Türkiye Türkiye

.CC alan adı

Resmi ülke alan adı: Cocos (Keeling) Adaları

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: İngilizce, Asya, Top Ülke Alan Adları, Tümü
19,90 €
Yıllık

.cc alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.cc domaini Hint Okyanusunda olan Cocos adalarının ülkeye özgü bir ccTLD'sidir. Politik olarak .cc domaini Avustralyaya aittir. İlk olarak 1997 senesinde ccTLD sunulmuştur, kaydedilen domainler .com domainlerinide satın alabileceğiniz Amerikalı VersiSign şirketine bağlı olan eNIC tarafından yönetilmektedir. .cc domainini herkes satın alıp kaydedebilir, bir özelliğide minimalist Whois-Sistemidir, bu özellik sayesinde domain sahipleri neredeyse tamamen anonim şekilde .cc domainlerinin kaydını yapabiliyorlar.

.cc alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .cc alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .cc alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .cc alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .cc alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .cc alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .cc alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Verisign (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .cc alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 3 gün öncesidir.

Bir .cc alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .cc alan adı satın aldığınızda 2 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.cc).

.cc alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Ülkeye özgü TLD olmasına rağmen, kaydedilen domainlerin küçük bir bölümü gerçekten Cocos adalarında yaşayan yerliler ve şirketler tarafından kullanılmaktadır. Bu uzantı daha çok ikinci bir .com olarak pazarlanmakta ve farklı anlamlar içeren "CC" kısaltması, örneğin E-Mail-Headerinde olan "Creative Commons" veya "Carbon Copy" içinde reklamı yapılmakta. Özellikle neredeyse anonim bir domain alıp kaydetmek isteyen potansiyel domain sahipleri için çok cazip bir TLD'dir. Minimalistik Whois-sistemi sayesinde sadece domaini kaydeden kişi gözükmekte, ama websitenin asıl sahibi bu sayede hemen hemen anonim hareket edebilmekte.

.cc domaininiz 2 ve 63 karakter sayısı uzunluğu arasında olabilir, özel karakter ve sadece rakamlardan oluşan bir domain kullanmanıza izin verilmektedir. İstediğiniz domainin kayıt işlemi bir kaç saniye sürmektedir, ve sözleşmenin bitimini bildirme süresi domainizin bitiminden 3 gün öncedir.

Bu arada Almanca konuşulan bölgelerde ccTLD olan .cc domainini kullanan bir çok site mevcuttur, bunların arasında özellikle internet servisleri veya bilgi veren fiyatları karşılaştırma siteleri veya sözlükler vardır. Önümüzdeki zamanda domainin popülaritesinin artacağını göz önünde bulunduracak olursak, ilgilenen her Webmasterin bir an önce arzu ettiği domaini satın alıp kaydetmesini tavsiye ediyoruz.

İstatistik

Kaydedilen .cc domainlerinin sayısı yerlilerin nüfus sayısından (yaklaşık: 600) oldukça yüksektir. En sevilen ik 30 TLD arasında .cc domaini ne yazık ki çıkmıyor, .cc domaini büyük şirketlerın ilgisini kazanabilmiş diyemiyoruz. Daha çok internet forumları veya bigi veren servisler .cc domainini kullanmaktadırlar.

İlginç bir şekilde .co.cc uzantısı spam ve phishing olayları yüzünden google'un indexinden çıkarılmıştır. Bu uzantıda ccTLD olan .cc üzerine kuruludur, lakin bir Güney Koreli şirket tarafından .co subdomainiyle bütünlenmiştir - bu domainden kesinlike uzak durulması gerekmektedir. Bu yüzden size tavsiyemiz sadece arama motorları tarafından yasaklanmayan resmi .cc domainini satın alıp kaydetmenizdir - bu domaini seçip yaratıcı içeriğinizle rakipleriniz ile aranızda fark yaratın.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 19,90 €
Yıllık vergi 19,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 19,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €
Tekrar oluşturma 110,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları