Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 24,90 €
Uzatmalar 24,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 24,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.bz alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Belizenin ülkeye özgü Top-Level-Domaini .bz domainidir, bir Orta Amerika ülkesi olan Belize, geçmişte İngiliz Honduras olarak biliniyordu. Eylül 1991'den beri ilgilenen her Webmaster ve internet kullanıcısı dünyanın her yerinden .bz domaini satın alıp kaydedebiliyor. Kaydedilen domainler Belize Üniversitesi tarafından yönetiliyor.

Özellikle iş alanında (ingilicesi: business) domain bir çok talep görmekte, çünkü .bz kısaltması ticari alan için güzel bir çağrışım uyandırıyor. 2001 yılındakı .biz domaini tanıtımdan beri kaydedilen firma sayıları oldukça düşmüştür, yinede .bz domainleri güzel bir alternatif oluşturmakta, eğerki arzu edilen .biz domaini verilmiş olsa bile.

General Information

Alan adı transferi .bz alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .bz alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .bz alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .bz alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .bz alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .bz alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri BelizeNIC (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .bz alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .bz domain may be between 3 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.bz).

additional Information

Kullanım

İlgilenen her internet kullanıcısı dünyanın her yerinden .bz domaini satın alıp kaydedebilir - vatandaşlık, oturma yeri ve ikametgahın hiç bir önemi yoktur. Aslında .bz domaini ulusal şirketlerin ve şahısların kullanabileceği ülkeye özgü bir domaindi (ccTLD). Fakat bu domainden sorumlu olan Operatör .bz domaininin ingilizce kelime olan "business" 'i çağrıştırdığı için özellikle ticari alan için pazarlama kararı almıştır. Ayrıca Güney Tirolun Bozen bölgesinden olan şirketler tarafındanda kullanılmaktadır, bu sayede ziyaretçilere bu bölgeyle olan kültürel ve ticari bağı gösterebilmektedirler.

Kendinize ait .bz domaini satın alıp kaydetmek istermisiniz? Domain ve Hosting konusunda easyname sizin profesyonel partnerinizdir. Lütfen .bz domaini alırken alma kurallarına dikkat ediniz: Arzu ettiğiniz domain en az 3 ve maksimum 3 karakter içerebilr. Ne yazık ki özel karakter kullanmak mümkün değildir, ama sadece rakamlardan oluşan bir domain kaydedebilirsiniz.

İstatistik

Özellikle .biz domainine benzerliğinden dolayı dünyanın her yerinde bir çok internet adresi şirketler için kaydedilmiştir. Dünya çapında en egzotik uzantı olan domainlerden bir olsada, arzu edilip ama başkası tarafından alınan .biz domainlerine şirketler için alternatif oluşturmaktadır.

Bu yüzden size tavsiyemiz, ticari alandaki internet adresleri için olan rekabetten dolayı, istediğiniz .bz domaini bir an önce satın almanız.