Türkiye Türkiye

.BIZ alan adı

Uluslar arası bir alan adıdır (gTLD)

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Uluslar arası, Top Genel Alan Adları, Tümü
17,90 €
Yıllık

.biz alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.biz domaini jenerik Top-Level-Domain grubuna aittir, bu domain ile birlikte hizmet sunduğunuzu yada hangi branşa yöneldiğinizi gösterebilirsiniz. Bu yüzden jenerik üst seviye domainleri (gTLD) "tanımlayıcı domainler" olarakta adlandırılmaktadır. .biz kısaltmasından anlaşılacağı gibi, bu domain eki gTLD olarak şirketlere, firmalara ve iş adamları için planlanmıştır - bu arada talilmatnamelerin ve şartların yumuşamasından dolayı .biz domaini her internet kullanıcısı tarafından satın alınıp kaydedilebilinmektedir. 2001 yılından beri gtLD olan .biz var olmaktadır, "NeuLevel" operatörü tarafından kaydedilip yönetilmektedir. "NeuLevel" yüzde 90ı "Neustar" 'a ait olan bir şirkettir. Aynı zamanda bu şirket .us domainlerinide yönetmektedir.

Bu esnada websiteleri farklı amaçlar için .biz domaini kullanmaktadırlar - şirket tanıtımı, özel siteler veya online bir çok portal için. Aynı şekilde kendi projeniz için .biz domainini asıl internet adresiniz olarak veya ek bir yan domain olarak satın alıp kaydedebilirsiniz - basit ve rahat şekilde easyname 'de!

.biz alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .biz alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .biz alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .biz alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .biz alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .biz alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .biz alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri Neustar, Inc. (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .biz alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 31 gün öncesidir.

Bir .biz alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .biz alan adı satın aldığınızda 3 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.biz).

.biz alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Başlangıçta .biz domaini ticari alanda büyük bir kabul görmüştü - özellikle .com domainlerinin verilmiş olmasından dolayı, gTLD olan .biz ilginç ve bir okadar da eşdeğerde bir alternatif oluşturmuştu. Buna rağmen kaydedilen domainerin bir çoğunun ticari çevrelerden gelmediği gözlemlenmiştir - giderek artan şekilde internet kullanıcıları .biz domainini TLD olarak bir çok başka alanda kullanmaya başlamıştır. Bu eğilim hala devam etmektedir, içeriğin ne olduğunu önemsememeksizin .biz domaini bütün alanlarda kendini kabul ettiriyor.

Kendi şahsi .biz internet adresinizi rahat bir şekilde saniyeler içinde easyname 'de satın alıp kaydedebilirsiniz: Bunun için arzu ettiğiniz 3 ile 63 karakter sayısı arasında olan domainizi seçin. Özel karakterler ve sadece rakamlardan oluşan domainde memnuniyetle kullanabilirsiniz.

.biz domaini belirttiğimiz gibi jenerik Top-Level-Domainler (gTLDs) bölümünden geliyor - buna göre diğer gTLD'lere benzerliği söz konusudur, örneğin .info domainine veya .net domainine benzemektedir. Bazi ülkeye özgü ccTLD'ler gTLD'de olan .info ile bağlantılıdır: Bunların arasında Avrupa Birliğinin .eu, ülkeye özgü olan TLD İsviçrenin .ch veya ccTLD İspanyanın .es

Arzu ettiğiniz domaini satın alıp kaydetmekmi istiyorsunuz ve bununla ilgili bir sorunuzmu var? İşin uzmanı olan müşteri hizmetlerimiz seve seve sizin yanınızda olup size yardımcı olacaktır - ister iletişim formunu doldurup easyname ekibimize gönderin, ister support@easyname.com adresine bir mail atın.

İstatistik

Giderek artan şekilde bir çok insan .biz domaini satın alıp kaydediyor - bunu bir çok istatistik belgeliyor: 2011 yılının başlarında neredeyse 2,5 milyon adet .biz domaini kaydedilmiştir. Özel bir branşın ağırlığı söz konusu değildir, daha çok .biz domaini bütün alanlarda bulabileceğimiz bir TLDdir: Esnaf, online bir portal, kuaför yada uluslar arası faliyet göstern bir şirket - gTLD olan .biz bir çok iş alanına başarılı projelerin faydalanabileceği internet adresi sunuyor.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 17,90 €
Yıllık vergi 17,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 17,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €
Tekrar oluşturma 110,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları