Türkiye Türkiye

.BE alan adı

Resmi ülke alan adı Belçika

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Almanca, Fransızca, Hollandaca, Avrupa, Tümü
17,90 €
Yıllık

.be alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Belçika'nın ülkeye özgü resmi domaini .be domainidir. Ağustos 1998'den beri ilgilenen her Webmaster dünyanın her yerinden özel .be domainini satın alıp kaydedebilir - böylece bu alan adı dünyanın en eski Top-Level-Domainlerinden birisidir. Kaydedilen domainlerden sorumlu olan kamu yararına çalışan Belçikalı "DNS BE" şirketidir. Başlangıçta yönetimi "Universiteit Leuven" tarafından yapılmaktaydı, 2000 yılından beri bu sorumluluk "DNS BE" şirketine verilmiştir.

.be domainlerini sadece ikinci seviyede satın alıp kaydedebilirsiniz, Third-Level-Domainler Belçika'da bulunan özel gruplara ve branşlara saklı tutulmaktadır.

.be alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .be alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .be alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .be alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .be alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .be alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .be alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri DNS Belgium (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .be alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Bir .be alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .be alan adı satın aldığınızda 2 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.be).

.be alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

İnternette Belçika ile olan kültürel, ticarı ve etnik bağlantılarını gösterebilmek için, özellikle Belçikalı şirketler ve şahıslar .be Top-Level-Domaini satın alıp kaydediyorlar. Dünyanın her yerinden Webmasterler tarafından kaydedilebilmesinden dolayı, yurt dışından Avrupa ve Amerika'danda bir çok sipariş göze çarpıyor: Bunların arasında mesela video barındırma sitesi olan Youtube URL-Kısaltma-Servisi için youtu.be'da .be domainini kullanıyor - İsviçrenin Bern kantonunda bulunan bazı şirketler .be domainini tercih edip, ülkeye özgü olan bu Top-Level-Domainini amacı dışında kullanmaktadırlar.

Lütfen arzu ettiğiniz .be domainini kaydetmeden önce oluşturma kurallarını yerine getirip getirmediğine bakınız: Domain seçiminizde size 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim hakkı sunulmaktadır, ne yazık ki özel karakter kullanılamamaktdır. Ama sırf rakamlardan oluşan bir domain oluşturup satın alıp kaydetme hakkınız vardır. Alternatif olarak size Avusturyaya has olan .at domainini, ülkeye özgü olan Almanyanın Top-Level-Domaini .de alan adını ve İsviçreye özgü olan .se domainini önerebiliriz. Portföyümüzde bütün Top-Level-Domainlerini bulabilirsiniz, ve tabiki bütün bu domainleri sorunsuz şekilde easyname'de satın alıp kaydedebilirsiniz.

Size özel .be domainini satın alıp kaydetmekmi istiyorsunuz? easyname ekibi olarak sizi yeni müşterimiz olarak aramızda görmekten mutluluk ve onur duyarız. Sizden gelecek olan .be domaini ile ilgili ve genel sorularınızı müşteri hizmetlerimiz memnuniyetle cevaplayacaktır. support@easyname.com adresine bir e-posta gönderin - mümkün olduğunca çabuk sorunuzla ilgilenilecektir.

İstatistik

2012 yılının ilkbaharında Belçika'da sorumlu olan operatör 1,25 milyon .be domaininin kaydedildiğini tescil etmiştir. Bu yönde oldukça artı bir eğilim vardır, özellikle Belçika'lı şirketler ve şahıslar .be domainini kullanmaktadırlar.

Bir çok yabancı şirketin Belçika'ya ait olan Top-Level-Domainin yararlarını keşfetmesinden dolayı, size tavsiyemiz, arzu ettiğiniz .be domainini bir an evvel satın alıp kaydetmenizdir. easyname'le birlikte mükemmel bir servisden, uygun şartlardan ve gerçek zamanlı domain kaydından faydalanabilirsiniz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 17,90 €
Yıllık vergi 17,90 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 17,90 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 17,90 €
Tekrar oluşturma 90,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları

.at Avusturya 14,90 €
.ch İsviçre 19,90 €
.co.at Avusturya 14,90 €
.de Almanya 8,90 €
.de.com Almanya 26,90 €
.dk Danimarka 17,90 €
.li Liechtenstein 19,90 €
.lu Lüksemburg 34,90 €
.or.at Avusturya 14,90 €
.cm Kamerun 99,00 €
.fr Fransa 17,90 €
.ht Haiti 99,00 €
.sc Seyşeller 89,00 €
.co.nl Hollanda 11,90 €
.nl Hollanda 11,90 €
.al .al 149,00 €
.am Ermenistan 89,00 €
.ba .ba 118,00 €
.co.no Norveç 29,90 €
.co.uk Birleşik Krallık 14,90 €