Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 17,90 €
Uzatmalar 17,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 17,90 €
Change of the owner 17,90 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 90,00 €

.be alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Belçika'nın ülkeye özgü resmi domaini .be domainidir. Ağustos 1998'den beri ilgilenen her Webmaster dünyanın her yerinden özel .be domainini satın alıp kaydedebilir - böylece bu alan adı dünyanın en eski Top-Level-Domainlerinden birisidir. Kaydedilen domainlerden sorumlu olan kamu yararına çalışan Belçikalı "DNS BE" şirketidir. Başlangıçta yönetimi "Universiteit Leuven" tarafından yapılmaktaydı, 2000 yılından beri bu sorumluluk "DNS BE" şirketine verilmiştir.

.be domainlerini sadece ikinci seviyede satın alıp kaydedebilirsiniz, Third-Level-Domainler Belçika'da bulunan özel gruplara ve branşlara saklı tutulmaktadır.

General Information

Alan adı transferi .be alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .be alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .be alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .be alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .be alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .be alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri DNS Belgium (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .be alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .be domain may be between 2 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.be).

additional Information

Kullanım

İnternette Belçika ile olan kültürel, ticarı ve etnik bağlantılarını gösterebilmek için, özellikle Belçikalı şirketler ve şahıslar .be Top-Level-Domaini satın alıp kaydediyorlar. Dünyanın her yerinden Webmasterler tarafından kaydedilebilmesinden dolayı, yurt dışından Avrupa ve Amerika'danda bir çok sipariş göze çarpıyor: Bunların arasında mesela video barındırma sitesi olan Youtube URL-Kısaltma-Servisi için youtu.be'da .be domainini kullanıyor - İsviçrenin Bern kantonunda bulunan bazı şirketler .be domainini tercih edip, ülkeye özgü olan bu Top-Level-Domainini amacı dışında kullanmaktadırlar.

Lütfen arzu ettiğiniz .be domainini kaydetmeden önce oluşturma kurallarını yerine getirip getirmediğine bakınız: Domain seçiminizde size 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim hakkı sunulmaktadır, ne yazık ki özel karakter kullanılamamaktdır. Ama sırf rakamlardan oluşan bir domain oluşturup satın alıp kaydetme hakkınız vardır. Alternatif olarak size Avusturyaya has olan .at domainini, ülkeye özgü olan Almanyanın Top-Level-Domaini .de alan adını ve İsviçreye özgü olan .se domainini önerebiliriz. Portföyümüzde bütün Top-Level-Domainlerini bulabilirsiniz, ve tabiki bütün bu domainleri sorunsuz şekilde easyname'de satın alıp kaydedebilirsiniz.

Size özel .be domainini satın alıp kaydetmekmi istiyorsunuz? easyname ekibi olarak sizi yeni müşterimiz olarak aramızda görmekten mutluluk ve onur duyarız. Sizden gelecek olan .be domaini ile ilgili ve genel sorularınızı müşteri hizmetlerimiz memnuniyetle cevaplayacaktır. support@easyname.com adresine bir e-posta gönderin - mümkün olduğunca çabuk sorunuzla ilgilenilecektir.

İstatistik

2012 yılının ilkbaharında Belçika'da sorumlu olan operatör 1,25 milyon .be domaininin kaydedildiğini tescil etmiştir. Bu yönde oldukça artı bir eğilim vardır, özellikle Belçika'lı şirketler ve şahıslar .be domainini kullanmaktadırlar.

Bir çok yabancı şirketin Belçika'ya ait olan Top-Level-Domainin yararlarını keşfetmesinden dolayı, size tavsiyemiz, arzu ettiğiniz .be domainini bir an evvel satın alıp kaydetmenizdir. easyname'le birlikte mükemmel bir servisden, uygun şartlardan ve gerçek zamanlı domain kaydından faydalanabilirsiniz.