Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 14,90 €
Uzatmalar 14,90 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 14,90 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €

.at alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.at domaini Avusturya’nın resmi alan kodudur. İnternet ülke alan kodu(ingilizce: ccTLd) olarak Avusturya genelinde sevilir ve popüleritesi oldukça yüksektir. Aynı zamanda Alman, İtalyan ve Macar şirketleri tarafından da tercih edilen bir domaindir. Kaydedilen domainler Avusturya Salzburg merkezli nic.at tarafından yönetilmektedir. 1998`den beri internet kullanıcıları .at domaini satın alıp kaydedebiliyorlar - TLD`nin yaşının bu kadar yüksek olması aynı zamanda güvenilirliğini ve kalitesini tescilliyor. Dünyada bir çok kullanıcı ve özellikle arama motorları tarafından yüksek oranda tercih edilmektedir.

General Information

Alan adı transferi .at alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .at alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .at alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayamazsınız
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .at alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .at alan adınız özel karakterler içerebilir
Rakam alan adı Bir .at alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri nic.at GmbH (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .at alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.
After not timely announcement of the extension or termination of a .at domain, the domain is automatically returned to the registry.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .at domain may be between 1 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.at).

additional Information

Kullanım

.at domaini Avusturyanın ulusal domaini olduğu için, doğal olarak özellikle Avusturyalı şirketler, firmalar ve şahıslar tarafından rağbet görmektedir. .at domaini Avusturyada gördüğü yüksek ilgiden ve duyulan güvenden dolayı ulusal şirketlerin hedef kitlelerini daha net belirleyip çerçevelemelerini sağlar. Aynı zamanda diğer bölgelerde, örneğin Almanca konuşulan komşu ülkelerde Almanya ve İsviçre arama motorlarında ilk onda görülmektedir. İtalya, Lihtenştayn ve Macaristan arama motorlarındada .at alan adlı websiteleri sıkça görülmektedir.

.at domaini ilgilenen her internet kullanıcısı tarafından, Avusturya Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmeden satın alınıp kaydedilebilinir. Diğer ülkelerdede sorunsuz bir şekilde kabul edilir.

.at TLD'ye yakın olan alan adları, coğrafi açıdan Macaristana özgü ccTLD .hu domaini, firma ve uluslar arası organizasyonlar tarafından tercih edilip jenerik olan gTLD .biz domaini ve radyoların internet üzeri tanıtımlarında kullandıkları .fm domaini.

Kişisel .at websitenizi almak yada kaydetmek istiyorsanız bir çok farklı seçenekler bulunuyor. 2 ile 63 karakter sayısı arasında seçim yapıp, özel karakter ve tirenin barındırabilmenin yanı sıra sadece rakamlardan oluşan bir domainde oluşturabilirsiniz. İhbar süresi sözleşme bitmeden 32 gün öncedir - Domaininizi kaydettikten bir kaç saniye sonra kullanabilirsiniz.

İstatistik

2011 yılının başlarına kadar .at bölgesinin merkezi yönetim merkezi nic.at yaklaşık bir milyon domainin kaydını yaptı. Bu zaman içersinde bu sayı açıkça bir artış gösterdi, bir kaç ay öncesine kadar 1.111.111 .at domaini kaydedilmiştir. Şirketlerin ticari amacını simgeleyen .co.at domaini satın alma imkanıda vardır - şu anda 30.000 kayıtlı alan adı vardır. Aynı şekilde kuruluşlar için öngörülen or.at domainide mevcuttur - bu zamana kadar yaklaşık 8.000 kayıt yapılmıştır.

Bu sayılardan açıkça görülüyorki, Avusturyadaki internet kullanıcılarının büyük bir kesimi .at alan adlarına rağbet gösterip satın alıp kaydediyor. Görüldüğü üzere Avusturya piyasasındaki rekabet oldukça yüksek, bu yüzden arzu ettiğiniz domaini bulduğunuzda, bir an önce satın alıp koruma altına alın.