Türkiye Türkiye

Alan adı tansfer et

www.
Satır başına bir alan adı. Belirli bir alan adını ara

easyname'ye alan adı transferinizi kolaylaştırıyoruz!

  • Her alan adı için ayrıntılı talimatlar
  • Transfer hemen başlatılır
  • kolay
  • hızlı
  • düzenlidir

Alan adı transferi, cep telefonu hizmet sağlayıcı değişikliğiyle karşılaştırılabilir. İnanılmaz bir teklif, daha iyi hizmet, daha iyi ağ yapısı, güvenilirlik ve büyük itibara sahip servis ekibi, yeni bir hizmet sağlayıcısına geçmek için iyi birer nedendir. Ailesi, akrabaları, iş arkadaşları veya müşterilerinde halihazırda kayıtlı olduğu için telefon numarasını taşımak ya da transfer etmek isteyenler, bazı önlemler almalıdır. Aynı durum, alan adı transferi için de geçerlidir.

Bir alan adı transferi zaman gerektirir. Çok olmamasına rağmen alan adı transferi alan adı süresinin sona ermesinden önce; uluslar arası transferler en geç iki hafta öncesinden ve .AT ve .DE alan adları transferleri beş gün öncesinden başlatılmalıdır.

Zorluk kademesi:
kolay - orta
Süre:
15 dak (WHOIS güncelleştirmesi sırasında muhtemel bekleme süresi de dahil olmak üzere toplam)
Transfer süresi:
(.DE ve .AT alan adları) birkaç dakikada (uluslar arası alan adları) birkaç günde
Bir alan adı transferi için en iyi zaman:
alan adı süresinin sona ermesinden yakl. 2 hafta önce

Alan adı transferiniz sorunsuz gerçekleşmesi için açıklamalar içeren bir kontrol listesi sunuyoruz. Bu kontrol listesinin yerine getirilmesi sırasında başarılı bir alan adı transferinin önünde hiçbir engel yoktur.

Alan adı süresi sona ermemiştir

Alan adı süresi sona ermişse bir alan adı transferi maalesef yapılamaz. Ancak bizden her zaman uygun şartlarda yeni alan adları kaydedebilirsiniz.

Alan adı henüz etkin ve önümüzdeki günlerde sona ermeyecektir

.DE ve .AT alan adlarının alan adı transferleri en kısa sürede gerçekleşebilir, ancak transferi başlatmak için çok beklenmemesi ve transferi alan adının sona ermesinden en az beş gün öncesinden başlatılması önerilir. Bu sayede transfer e-posta adresinin geçirilememesi gibi beklenmedik sorunlarda problemin giderilmesi için yeteri kadar zaman kalır.

Kontrol listesinin tüm maddelerini onaylayabiliyorsanız olası problemler için risk düşüktür.

The WHOIS contact email address is up to date

After the initiation of the transfer, a transfer request will be sent to the email address of the owner of the domain. For this, the email address entered in WHOIS (database with, among other things, information about the owner of a domain) is used. If the data is up to date, unwelcome delays or a repeat transfer request can be avoided. If you have not received an email, even though your email address has been correctly filed, also check your spam folder.

hoisGuard gibi servisler devre dışı

WhoisGuard gibi servisler adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresini WHOISveri tabanına yapılan açık görüşlere karşı korur. Transfer için bu korunmuş veriler gerekli olduğundan bir alan adı transferinden önce bu servisi devre dışı bırakın.

Alan adı 60 günden büyük olmalıdır veya son alan adı transferi 60 gün öncesinde yapılmış olmalıdır

60 günlük transfer yasağı kuralı ilgili kayıt defterlerine yerleştirilmiş olup, her alan adı sağlayıcısı bu kurala uymakla yükümlüdür. Alan adı transferine neden 60 günlük böylesi bir yasak uygulandığı konusundaki tahminler "korsanlıktan korumadan" "alan adı spekülatörlerine karşı engel" kavramına kadar gider. Genel olarak bu kural büyük sorunlara neden olmaz.

Bu 60 günlük alan adı transfer kilidi atlanabilir mi?

Hayır, bu mümkün değildir. Ancak ara sıra 60 günden büyük olan alan adlarının WHOIS girişinin güncelleştirildiği gerekçesiyle transfer edilemediği söz konusu oluyor. Sadece e–posta adresi güncelleştirildi ve sağlayıcının (kayıt eden) girişi güncelleştirilemediyse kilit için bu bir neden değildir ve ICANN yönetmeliklerine aykırıdır.

Alan adı transfer için kilitli değildir

Alan adının durumu "REGISTRAR-LOCK" veya "clientTransferProhibited" (WHOIS kaydında görülür) ise, alan adı yeni bir Kayıtçıya (Sağlayıcı) transfer esilemez. Alan adınızı bizzat yönetmek istemiyorsanız, bu yasağı eski sağlayıcınızın alan adı yönetiminden kaldırın ya da bu yasağın eski sağlayıcınız tarafından kaldırılmasını sağlayın.

Alan adının güncel EPP anahtarına sahipsiniz

EPP anahtarı sağlayıcıya bağlı olarak başka bir ada sahip olabilir. Bu nedenle AUTH Code, Authorization Key, Authorization Code, Transfer Authorization Code, EPP Code veya Transfer Key altında da bulunabilir. Ancak bu anahtarın sahip olduğu anahtar işlevi her zaman aynı kalır, yani yetkisiz alan adı transferlerinin önlenmesi.

Her alan adı, sadece kayıt olanın (alan adı sahibi) kayıt edenin (sağlayıcı) bildiğ benzersiz bir EPP anahtarına sahiptir. Güncel sağlayıcıdan yeni sağlayıcıya yapılan bir alan adı transferinde bu EPP anahtarı alan adı sahibinin tanımlama aracı olarak belirtilir. Bu sayede potansiyel bir kötüye kullanım önlenebilir.

EPP anahtarı geçerli tüm alan adı yönetim alanlarında bulunabilir veya bu alanlarda bulunmuyorsa doğrudan sağlayıcıdan (kayıt eden) talep edilebilir.