Fiyat bilgisi

Düzenleme 0,00 €
Kayıt 99,00 €
Uzatmalar 99,00 €
Transfer (yıllık vergi dahil) 99,00 €
Change of the owner 0,00 €
Modification of domain data 0,00 €
Silme sonrasında tekrar oluşturma 150,00 €

.ag alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

.ag domaini Antigua ve Barbuda ülkesinin Top-Level-Domainidir. Antıgua ve Barbuda İngiliz Milletler Topluluğu içinde bulunan bağımsız bir ülkedir. Coğrafi olarak bakıldığında Antigua ve Barbuda adaları kuzey Atlantik ve Karibik arasında bulunuyor, Porto Riko'nun güney doğusunda.

Dünyanın her yerinden .ag domainini ilgilenen her webmaster bu domaini kaydedebilir. Domain oluşturulurken belirli şartlara dikkat yerine getirilmesi lazım: Domain adını oluşturabilmek için 3 ile 63 karakter sayısı arasında seçim yapabilirsiniz. Sadece rakamlardan oluşan bir domainin yanı sıra, internet adresinizin içinde sayıda kullanabilirsiniz. Ne yazık ki tire (-) haricinde özel karakter kullanımı serbest değildir.

NicAg operatörü tarafından .ag domainleri yönetilip kaydedilmektedir.

General Information

Alan adı transferi .ag alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .ag alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .ag alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .ag alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .ag alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .ag alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri NicAG (Web sitesi)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 10 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .ag alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Special provisions

Alan adı uzunluğu A .ag domain may be between 1 - 63 characters long. Hyphens may be used, but not at the beginning or at the end of the domain, and not 2 consecutive (for example, aa -bb.ag).

additional Information

Kullanım

Kaydedilen .ag domainlerinin bir kısmı Antigua ve Barbuda'da bulunan kişiler ve şirketler tarafından kullanılmaktadır, ama genel olarak .ag domainleri amaçlarının dışında kullanılıyor. Özellikle Alman anonim şirketleri (almancası: Aktiengesellschaft) .ag domainini tercih etmektedirler, fakat Hamburg Eyalet Yüksek Mahkemesi tarafından verilen karara göre belirli şartlara uyulması gerekiyor: Alman anonim şirektleri .ag domainini sadece şirketin adıyla internet adresinin aynı olması şartıyla satın alıp kaydedebiliyorlar.

.ag domainini direk ikinci yada üçüncü seviyede satın alıp kaydedebilirsiniz: Üçüncü seviyede size örneğin ticari ek olan .com.ag, kurum ve resmi daireler için olan org.ag ve ağ eki olan .net.ag sunulmaktadır. Üçüncü seviyedeki domainler özellikle arama motoru optimizasyonda önem kazanmaktadır, çünkü bir websitesinin hangi alana yöneldiğini göstermektedir, ki arama motorları kadar ziyaretçiler tarafındanda görülmektedir.
.edu.ag ve .gov.ag Third Level Domainlerini sadece Antigua ve Barbuda'daki resmi eğitim kuruluşları, daireler, kurumlar ve bakanlıklar satın alıp kaydedebilir.

İlgilenen her administratör ve webmaster easyname'de özel .ag domainini satın alıp kaydedebilir. Ek bir döküman ve belge gerkmemeksizin ve vatandaşlığınızdan, ikametgahınızdan, oturma yerinizden ve firma ikametgahından bağımsız bir şekilde kaydetmeniz mümkündür.

.ag domaini amaçları dışında kullanılan Tuvalu için olan .tv domaini ve Mikronezya için olan .fm domainine bu açıdan benzerliğiyle dikkat çekmektedir.

İstatistik

Alman anonim şirketlerinin .ag domainlerini amaçlarının dışında kullanmasından dolayı bir çok .ag Top-Level-Domaini kaydolmuştur. Almanyada mevcut olan internet adresi ile şirket ismi aynı olma koşulundan dolayı, bir çok cazip domaini hala kaydedip satın alabilirsiniz. Arama motorlarında güzel sonuç elde edebilmek icin her şekilde .ag domaini satın alıp ve kaydedip faydalanabilirsiniz.

Herhangibi bir sorunda, sorunuzda veya arzunuzda easyname'in müşteri hizmetleri size yardımcı olacaktır: İletişim formunu kullanıp ekibimize yada direk support@easyname.com e-posta adresine mesaj gönderin - sorunuz kısa bir süre içinde cevaplanacaktır.