Türkiye Türkiye

.AF alan adı

Resmi ülke alan adı Afganistan

Bu alan adı şu kategoride bulunmaktadır: Asya, Tümü
99,00 €
Yıllık

.af alan adı hakkında bilinmesi gerekenler

Trendler & Genel Bilgiler

Ekim 1997 yılınından bu yana kadar Afganistanın ülkeye özgü Top-Level-Domaini .af domaini var olmaktadır. Başlangıçta Kabul'de yaşayan bir kişi tarafından kaydolma işlemlerinin yapılmasından dolayı, az sayıda sipariş işlenebilinmiştir. Afganistandaki iç savaş esnasında IANA (Internet Assigned Numbers Authority) kayıt işlemlerinden sorumlu olan kişi ile bağlantısını kaybetmiştir. Bunun üzerine kaydolma işlemleri bir süreliğine durdurulmuştur. Henüz Eylül 2012 yılından beri kaydolmak mümkündür.

İlgilenen her internet kullanıcısı dünyanın her yerinden özel .af domainini ikinci seviyede satın alıp kaydedebilir - üçüncü seviyedeki olan domain kaydolup satın alma işlemleri yanlızca Afganistanın yerlilerine ve Afgan şirketlere sunulmaktadır.

.af alan adı uzantısıyla ilgili genel bilgiler

Alan adı transferi .af alan adlarının transferi mümkündür
Transfer Authcode Bir .af alan adının transferi için bir Authcode gereklidir.
Alan adı güvenliği .af alan adınız için bir transfer kilidi ayarlayabilirsiniz
Sahip değişikliği Sahip değişikliği .af alan adı için mümkündür
Özel karakter alan adı (IDN) .af alan adınız özel karakterler içeremez
Rakam alan adı Bir .af alan adı sadece rakamlardan oluşabilir
Kayıt yeri NIC.af (Web sitesi | Hükümler)

Zaman dilimleri

Yeni kayıt 1 yıl maks. 5 yıla kadar
Uzatmalar 1 yıl
Kayıt süresi Bir .af alan adının kaydı birkaç saniye sürer.
Fesih süresi Fesih süresi alan adının sona ermesinden 4 gün öncesidir.

Bir .af alan adı satın almak istiyorsanız özel koşullar

Alan adı uzunluğu Bir .af alan adı satın aldığınızda 3 - 63 karaktere sahip olabilir.
Kısa çizgiler kullanılabilir ancak alan adının başında ve sonunda ve ayrıca 2 tane üst üste kullanılamaz (örn. aa--bb.af).

.af alan adlarıyla ilgili diğer bilgiler

Kullanım

Liberal alım kuralları sayesinde Afganistan'da ve diğer ülkelerde ilgilenen her kullanıcı .af domaini satın alıp kaydedebiliyor. Özellikle ulusal şirketler, şahıslar ve komşu ülkeler tarafından .af domaininin potansiyeline güvenilmektedir. Bu Top-Level Domain sayesinde Afganistan'la ticari, kültürel ve etnik bir yaklaşım içinde olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Arzu ettiğiniz .af domainini satın alıp kaydetmek istiyorsanız, kişisel bilgileriniz ve istediğiniz domain dışında herhangibi bir bilgi gerekmemektedir. Yinede alan adınızı listelenen kriterlere uygun şekilde seçmenizi istiyoruz: İnternet adresiniz 3 ile 63 karakter sayısı arasında uzun olabilir. Adresiniz içinde sayı ve tire (-) bulundurabilirsiniz, aynı şekilde sadece rakamlardan oluşan bir domainde kullanabilirsiniz. Ama ne yazık ki .af domaini oluşumunda özel karakter kullanımına müsade edilmemektedir.

Ek bir domain daha mı arıyorsunuz? Bunlara ne dersiniz: Christmas adasının .cx domaini veya uzak doğu bölgesinden bır domain. easyname size Çine ait olan .cn domainini ve Taiwana ait olan .tw domaininide sunmaktadır. Tabiki bizde bütün domainleri gerçek zamanlı satın alıp kaydedebilirsiniz.

İstatistik

Ne yazık ki .af domaini kaydı ile ilgili net bir istaistik mevcut değil. Domainin yönetiminden sorumlu olan Afgan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır. Ülkedeki politik karmaşıklığı düşünecek olursak, kaydolan domainlerin çoğunluğunu yerli şirketler, yabancı firmalar ve şahıslar oluşturduğunu düşünebiliriz.

Fiyat bilgisi

Yeni kayıt 99,00 €
Yıllık vergi 99,00 €
Düzenleme 0,00 €
Transfer (yıllık vergi hariç) 99,00 €
Alan adı değişiklikleri 0,00 €
Sahip değişikliği 0,00 €

Her yeni müşteri için ücretsiz

200 MB Web alanı
Unlimited email addresses
Daha birçok özelliği burada bulabilirsiniz

Kategoriler

Benzer alan adları